1. W tym tygodniu zostały zdemontowane nasze organy. 
 2. Demontaż jest łatwy, natomiast złożenie i nastrojenie na nowo dwóch tysięcy czterystu dwudziestu piszczałek potrwa 6 tygodni od momentu zakończenia remontu budowlanego. Marzeniem naszym jest, aby instrument mógł zagrać na tegorocznej pasterce. Czy się uda? – usłyszymy.
 3. Z niektórych zdemontowanych elementów powstała na I piętrze wystawa. Zapraszamy do jej zwiedzenia. Także na wystawę wyposażenia wojskowego z okresu wojny polsko-bolszewickiej.
 4. Jutro w liturgii wspominamy św. Wacława, męczennika.
 5. Także jutro włączmy się w akcję: „Koronka na Ulicach Miast Świata”. O godz. 15. 00 zapraszamy do wyjścia na podwórka czy przed nasze bloki mieszkalne, by wspólnie, publicznie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 6. Pojutrze Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Imieniny ks. Rafała Wojdyły i ks. Michała Kozaka.
 7. Jest to 29. dzień miesiąca: ostatni w tym roku różaniec fatimski po parku – wcześniej Msza Święta w Czarnej Kaplicy.
 8. W środę św. Hieronima, któremu zawdzięczamy pierwsze przekłady Biblii z języków oryginalnych, a który przekazał nam znamienne słowa. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
 9. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego Miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce i serca kapłanów spowiedników. U nas codziennie przed każdą Mszą Świętą oraz w dni powszednie od 9:00 do 11:00.
 10. W I czwartek Msza Święta wieczorna bez kazania, po niej dla chętnych krótka konferencja i tzw. Godzina Święta prowadzona przed Najświętszym Sakramentem przez Honorową Straż Serca Pana Jezusa. Przypada też wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 11. Także od czwartku zapraszamy na codzienne nabożeństwa październikowe czyli różańcowe – na co dzień o godz. 17:30, a w niedziele godzinę wcześniej.
 12. W pierwszy piątek wszystko normalnie, tylko od 19:00 modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie zakończone dodatkową Eucharystią o 21:00. W modlitwach wstawienniczych będziemy szczególnie przyzywać naszych niebieskich opiekunów – Aniołów Stróżów w dniu ich święta.
 13. Nazajutrz od 9:15 pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 14. Za tydzień niedziela adoracyjna.
 15. Dzisiaj przed kościołami prowadzona jest zbiórka „Jarosławskie Pola Nadziei” na działalność hospicjum przy ulicy Sanowej.
 16. Ponawiamy nabór do służby liturgicznej ołtarza. Zapraszamy zarówno chłopców po pierwszej komunii świętej albo starszych, jak też – do drugiej grupy – dziewczęta, które mogłyby tworzyć tak zwaną Dziewczęca Słuzbę Maryjną. Szczegóły w zakrystii.
 17. Niech nasze Opactwa nadal i bez przeszkód służy Bogu i ludziom: Święty Michale, Archaniele…