1. Przed nami ostatni tydzień różańcowy, codziennie o godz. 17:30 odprawiamy nabożeństwo różańcowe – dzisiaj godzinę wcześniej.
 2. W środę świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 3. W czwartek wypada dwudziestopięciolecie całonocnych adoracji. W czasie pandemii takie adoracje są kontynuowane w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Z uwagi na obostrzenia uczcimy tę rocznicę w innym terminie.
 4. Za tydzień uroczystość Wszystkich Świętych.
 5. Ksiądz arcybiskup w specjalnym słowie skierowanym do diecezjan prosi, by odwiedzanie grobów swoich bliskich rozłożyć na cały listopad i dni go poprzedzające.
 6. W związku z pandemią Covid-19, Penitencjaria Apostolska, chcąc zapewnić wiernym bezpieczeństwo, rozszerzyła na cały listopad możliwości zyskiwania odpustu zupełnego dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych. Szczegóły podamy za tydzień.
 7. Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych przez cały tydzień od 6:30, od 9:00 do 11:00 oraz od 17:00.
 8. Modlitwy wypominkowe rozpoczniemy 3 listopada.
 9. Warto sięgnąć po prasę katolicką. Mniej wychodzimy z domu – więcej czytajmy. Oprócz Niedzieli i Gościa dzisiaj miesięcznik “Miłujmy się”.
 10. Dziś kwestujemy na rzecz naszego Studia Radiowego „Ave Maria”. Kwesty i Msze Święte na cmentarzach są zasadniczo odwołane.
 11. Burmistrz Miasta Jarosławia przypomina o trwającym Powszechnym Spisie Rolnym. Badaniem objęte są wszystkie gospodarstwa rolne o powierzchni ponad 1 ha oraz specjalistyczne. Udział w spisie jest obowiązkowy. Więcej informacji na ulotkach, które zostały wyłożone przy wyjściu z kościoła.
 12. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz grupy charytatywne przy kościołach parafialnych angażują się w organizowanie pomocy dla seniorów nie wychodzących z domów. Nasz Rektorat w ograniczony sposób może także w tym uczestniczyć.
 13. W naszym kościele – łącznie z Kawiarenką – może przebywać 75 osób. Przy wejściu bilety pozwalające nam równomiernie zajmować miejsca oraz dezynfektor do rąk. W tygodniu modlimy się na I piętrze budynku głównego – gdzie warunki pozwalają na łącznie 25 osób.
 14. Kawiarenka Benedyktyńska  zgodnie z zarządzeniem władz nie może serwować posiłków na miejscu. Nadal jednak sprzedaje ciastka i wydaje obiady na zewnątrz. W promieniu kilkuset metrów od Opactwa możemy także takie obiady dostarczyć. Można już zapisywać się na rogale św. Marcina.