1. Dzisiaj Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Zachęcamy do korzystania z nich z dużym dystansem i gorąco dziękujemy za całoroczne wsparcie Radia Fara.
 2. Dzisiaj o 18:00 drugi i zarazem ostatni w tym roku koncert organowy. Od wtorku zacznie się demontaż tego instrumentu, aby umożliwić prace naprawcze sklepienia i ściany tylnej na chórze naszego kościoła. Dzisiaj zatem ostatnia szansa, aby zapamiętać niezwykłe brzmienie naszych organów i za dwa miesiące sprawdzić, czy instrument je odzyskał.
 3. Wystąpi prof. Marek Stefański z Akademii Muzycznej w Krakowie. Zabrzmią dzieła dawnej polskiej muzyki organowej, mistrzów niemieckiego baroku z Janem Sebastianem Bachem oraz kompozycje z francuskiego kręgu kulturowego. Wstęp wolny.
 4. Tydzień temu zakończyliśmy współpracę z dotychczasowym organistą. Od środy nowy Pan jest na okresie próbnym. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, na początku października zatrudnimy Go na pół etatu.
 5. Jutro święto Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Pojutrze św. Ojca Pio z Pietrelciny.
 6. W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy imieniny ks. Stanisława Zbojnowicza, a w tym  czekają nas analogiczne uroczystosci ks. Damiana Nogi. Dobry Bóg niech ma solenizantów w Swojej nieustannej opiece.
 7. Zapraszamy do obejrzenia wystawy militariów z okresu “Cudu nad Wisłą”. Broń, wyposażenie wojskowe, m.in. także pocisk o wadze 50 kilogramów czekają na nas na parterze – wejście dzisiaj przez Kawiarenkę.
 8. Od piątku w dobrych kinach film o św. Janie Pawle II zatytułowany „Wojtyła. Śledztwo”, nakręcony przez hiszpańskiego reżysera, znanego z głośnego obrazu „Tajemnica Ojca Pio”.
 9. W sobotę za tydzień przed sklepami, a w niedzielę przed kościołami odbędą się jarosławskie Pola Nadziei, czyli publiczna zbiórka pieniężna na rzecz Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu. Zachęcamy aby wesprzeć ciężko chorych w tym domu ulgi w cierpieniu. W tej sytuacji nie będzie zbiórki na Radio Fara.
 10. Ksiądz Arcybiskup zmniejszył kapłańską obsadę naszego Opactwa – także siostry benedyktynki całkowicie wycofały się z naszego kościoła, ale przy tej okazji objawiła się życzliwość wielu ludzi dobrej woli. Oto kilka przykładów:
 11. Już drugi tydzień wolontariusze dyżurują w naszej recepcji, także w sobotę. Ktoś podjął się prowadzenia naszej kroniki, ktoś inny dbania o Czarną Kaplicę. Ktoś tydzien temu zapytał o wymianę drobnych monet.
 12. Od trzech miesięcy sprzątamy wspólnie kościół na niedzielę – wczoraj była to szczególnie liczna grupa. Od kilku tygodni nasze ołtarze zdobią oryginalne kompozycje kwiatowe. Inna osoba zaczęła dbać o bardzo liczne w naszym budynku rośliny doniczkowe.
 13. Niech będzie Bóg uwielbiony. A dobrym ludziom niech wynagrodzi we wszelaki sposób. Nasze drzwi pozostają otwarte dla Bożych pomysłów i ludzkiej dobroci.
 14. W lipcu gościliśmy artystów i filmowców, którzy nagrali film o organach naszego Opactwa. Nosi on wymowny tytuł: “Podkarpackie Carcassonne”. Odnosnik internetowy na youtube.com  (Podkarpackie Carcassonne).
 15. Ogłaszamy nabór do służby liturgicznej ołtarza. Zapraszamy zarówno chłopców po pierwszej komunii świętej albo starszych, jak też – do drugiej grupy – dziewczęta, które mogłyby tworzyć tak zwaną Dziewczęca Słuzbę Maryjną. Szczegóły w zakrystii.
 16. Niech nasze Opactwa nadal i bez przeszkód służy Bogu i ludziom: Święty Michale, Archaniele…

Zaglądaj na FACEBOOK.COM/OPACTWO1611 i na OPACTWO.PL