1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez Papieża Franciszka. Pandemia zamyka nasze drzwi, niech nie zamyka serc.
 2. Do pustego z racji obostrzeń domu rekolekcyjnego w tym tygodniu przyjmiemy na kilka miesięcy starsze małżeństwo z naszego powiatu, które w zimie w swoim lichym domu mogłoby zamarznąć. Gdyby ktoś chciał wziąć udział w kosztach ich utrzymania – przede wszystkim wyżywienia – jest mile widziany. Pusty Dom rekolekcyjny to także pusta portmonetka.
 3. Wieczorem modlitwy o beatyfikację Sł. Bożej Anny Jenke.
 4. Jutro wspomnienie NMP Ostrobramskiej, która patronuje nam i Wspólnocie Matki Miłosierdzia z ołtarza bocznego. Pojutrze św. Elżbiety Węgierskiej – w środę bł. Karoliny Kózkówny, w czwartek św. Rafała Kalinowskiego.
 5. W piątek Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i jednocześnie Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Będziemy polecać Panu Bogu siostry klauzurowe, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie w intencjach Kościoła i świata, a więc i za nas tu zgromadzonych.
 6. 22 XI to dzień św. Cecylii patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Polecajmy tej Świętej już od dziś chorego pana organistę.
 7. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – dzień modlitwy o zwycięstwo prawdy i sprawiedliwości w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. Przygotowujemy się do niego przez specjalną oktawę modlitw. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego przed adwentem.
 8. Po rozebraniu części rusztowań możemy już oglądać wyremontowane dużym nakładem pracy i środków finansowych sklepienie nawy głównej. Reszta rusztowań w nawie zniknie w najbliższych dniach. Także na wymienionej w tym roku części więźby dachowej dobiega końca krycie blachą. Prace trwają jeszcze przy najbardziej popękanym sklepieniu nad chórem. Bóg zapłać wykonawcom i wszystkim naszym dobrodziejom.
 9. Módlmy się w tym miesiącu częściej niż zwykle za zmarłych. Przypominamy, że decyzją papieża Franciszka osoby modlące się za zmarłych na cmentarzu mogą zyskać odpust zupełny w osiem dni listopada dowolnie przez siebie wybranych. 
 10. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na ograniczenia pandemiczne, mogą uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). 
 11. Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Maryi (Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.
 12. Wypominki w dni powszednie o 17:30. Dzisiaj o 16:45. W każdy poniedziałek wieczorem Msza Święta w intencji tych dusz .
 13. U nas spowiedź rano od 6:30, potem od 9:00 do 11:00 i wieczorem od 17:00. Jutro wyjątkowo spowiedź dopołudniowa tylko do Mszy o 10:00. W tych samych godzinach można prosić o udzielenie indywidualnej Komunii poza Mszą Święta.
 14. W związku z kolejnymi rządowymi środkami bezpieczeństwa w liturgii w naszym kościele może uczestniczyć jednocześnie 35 osób z zachowaniem odstępu od siebie,  zakryciu twarzy i nosa oraz dezynfekcji rąk. W tygodniu ta ilość w Kaplicy zmniejsza się do 12.
 15. Konto kościoła:

58 9096 0004 2001 0042 7517 0001

Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław; Bank Spółdzielczy Jarosław; Code BIC/SWIFT: POLU PL PR

W tytule można wpisać: DLA UBOGICH lub NA REMONTY

Chcąc natomiast odpisać potem wpłatę od podatku wpisujmy: DAROWIZNA NA DZIAŁANOŚĆ CHARYTATYWNĄ KOŚCIOŁA lub DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO

Dodatkowe informacje ks. Marek Pieńkowski – tel. 503698125.

Zaglądaj na FACEBOOK.COM/OPACTWO1611 i na OPACTWO.PL