1. Kontynuujemy miesiąc różańcowy. Nabożeństwa pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.
  2. 16. października przypada 42. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Przeżywamy z tej okazji Dzień Papieski połączony z ofiarami do puszek na Fundusz Stypendialny dla młodzieży zdolnej, a pochodzącej z ubogich rodzin.
  3. Z tej okazji pragniemy też przypomnieć nauczanie Świętego Jana Pawła II na karteczkach z cytatami, które będziemy rozdawać po Mszy Świętej.
  4. Mijając Kawiarenkę Benedyktyńską skosztujmy kremówki papieskiej.
  5. W tym tygodniu w liturgii przypadają wspomnienia: we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera, w czwartek św. Teresy od Jezusa, w piątek św. Jadwigi Śląskiej, w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  6. W środę Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się za naszych nauczycieli i wychowawców – żyjących i zmarłych. Budujmy jednoznacznie autorytet nauczyciela w oczach naszych dzieci i wnuków. Na podważaniu go stracimy wszyscy – od najmłodszych począwszy.
  7. W czwartek wieczorem modlitwy o rychłą beatyfikację sł. Bożej Anny Jenke.  Jest to także Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać rodziców, którzy doświadczyli i przeżywają utratę dziecka.
  8. W piątek rocznica święceń biskupich ks. abp. Józefa Michalika, pamiętajmy o nim w modlitwie wypraszając łaskę zdrowia i wierności.
  9. W sobotę z racji św. Łukasza, ewangelisty i lekarza, obejmiemy modlitwą różańcową pracowników służby zdrowia.
  10. Przy wyjściu z kościoła kartki na tzw. wypominki.