1. Jutro Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte tak jak w każdą niedzielę: o 7:30, o 10:00, o 11:30 i o 17:00, z tym że najpierw o 17:00 będzie różańcowa procesja za zmarłych po kościele.
 2. W intencji dusz wypomnianych od wtorku śpiewamy codziennie wieczorem Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny ofiarując go np. za kogoś z bliskich zmarłych. We wtorek połączymy wypominki – z nabożeństwem do św. Michała Archanioła, w środę podobnie – z nowenną maryjną.
 3. W każdy poniedziałek listopada wieczorem Msza Święta w intencji dusz wypomnianych. Osoby wypisane na kartkach z wypominkami mają udział w naszych modlitwach nie tylko w dzień odczytania, ale we wszystkich modlitwach od momentu złożenia kartki, aż do końca tego miesiąca.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Naszym zmarłym nieśmy dar przyjętej Komunii Świętej oraz zyskanych odpustów.
 5. W czwartek po wieczornej Mszy Godzina Święta prowadzona przez Straż Serca Jezusowego.
 6. W piątek nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne odbędzie się bez udziału wiernych. Będzie tylko transmisja radiowa i internetowa.
 7. W pierwszą sobotę o 9:15 odbędzie się natomiast  nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 8. W uroczystość Wszystkich Świętych można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych spełniając następujące warunki: należy wyzbyć się przywiązania do grzechu, przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię św., nawiedzić kościół lub kaplicę publiczną i odmówić tam modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
 9. Przypominamy, że w związku z pandemią Stolica Apostolska określiła nowe możliwości zyskiwania odpustu zupełnego dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych. Odpust zupełny można zyskać nie tylko w dniach od 1 do 8 listopada, ale także w inne osiem dni listopada dowolnie przez siebie wybrane. Odpusty mogą również uzyskać osoby pozostające w tym czasie w domu. Szczegóły dostępne są w naszych wydrukowanych ogłoszeniach przy prasie katolickiej oraz na stronie opactwo.pl.
 10. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych, dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
 11. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na ograniczenia gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień
 12. Przypominamy, że nasze wzgórze św. Mikołaja, to pierwszy chrześcijański cmentarz jarosławski używany od XII do XVIII wieku. Setki lat wcześniej nasi przodkowie również tutaj chowali swoich bliskich. Groby w kilku warstwach znajdują się w wielu miejscach naszego parku. Nasze krypty także kryją doczesne szczątki wielu osób.
 13. Organizatorzy Różańca do Granic zapraszają do udziału w modlitwie w intencji dzieci nienarodzonych w dniach 1-8 listopada. U nas modlimy się od dzis do następnej niedzieli o 20:00. Transmisja na kanale Youtube “Jarosłąwskie Opactwo online”.
 14. Jeszcze tylko dziś i jutro Kawiarenka Benedyktyńska przyjmuje zapisy na rogale św. Marcina.
 15. Bardzo dziękujemy Państwu Marii, Mariuszowi i Kamilowi Gmyrek, którzy prowadzą gospodarstwo ogrodnicze w Muninie za całoroczną troskę o wystrój kwiatowy naszego Opactwa. Chryzantemy, które widzimy prawie wszędzie, są także ich darem. Bóg zapłać.
 16. Burmistrz Miasta Jarosławia zachęca do niesienia pomocy osobom potrzebującym wsparcia w trudnym czasie pandemii. Przy urzędzie miasta powstaje Centrum Wolontariatu, które skupi osoby chętne do podjęcia pracy wolontariusza. Udział w inicjatywie można zgłaszać telefonicznie lub mailowo. Szczegóły na miejskiej stronie internetowej miastojaroslaw.pl.
 17. Cierpiący świat i podarty na kawałki kraj nasz cały polećmy możnemu Patronowi: “Święty Michale Archaniele!…”