1. Od wczoraj został zniesiony limit osób w kościołach, jednak z zachowaniem obowiązku zasłaniania ust i nosa przez wszystkich obecnych, z wyłączeniem osób zaangażowanych w liturgię. Nie rezygnujmy z tego dla własnej wygody. Pomóżmy innym czuć się bezpiecznie w świątyni.
 2. Na zewnątrz kościołów np. w procesji może brać udział do 150 osób, które w tej sytuacji są zwolnione z zasłaniania ust i nosa, o ile zachowają 2-metrowy dystans od innych. Jeśli nie są w stanie zachować takiego dystansu powinni nadal zasłaniać usta i nos.
 3. Od następnej niedzieli zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. My też wracamy do czterech podstawowych Mszy Świętych o 7:30, o 10:00, o 11:30 i o 17:00.
 4. Przy tej okazji nasz Metropolita przypomina zapis z Katechizmu Kościoła Katolickiego: “Eucha­rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.”
 5. Ważny powód w tym kontekście to m.in. zaawansowany wiek, objawy infekcji lub trudny do pokonania lęk przed zarażeniem.
 6. Przywrócona zostaje praktyka odwiedzin chorych w ich domach z racji I piątku miesiąca. Należy to jednak na nowo uzgodnić z duszpasterzami.
 7. Odbędą się procesje Bożego Ciała, ale tylko przy poszczególnych kościołach.
 8. W niedzielę za tydzień, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Wszyscy, którzy nie byli do spowiedzi w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, niech się wyspowiadają w tym tygodniu i przyjmą Komunię Święta.
 9. U nas Spowiedź codziennie rano, przed południem i wieczorem.
 10. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo majowe o 16:15, od 15:30 adoracja w ciszy.
 11. Dzisiaj tez mija 22 lata od poświęcenia Pomnika Chrystusa Króla i zawierzenia Mu naszego Miasta i Powiatu. Dziękując Chrystusowi Królowi za Jego opiekę powierzamy Mu dziś nasze losy na przyszłość.
 12. Od jutra rozpoczną się prace remontowe w kościele. W związku z tym wszystkie nabożeństwa i spowiedź w ciągu tygodnia przenosimy do Czarnej Kaplicy. Do kościoła będziemy wracać co tydzień na Msze niedzielne i świąteczne czyli już od wieczora dnia poprzedzającego. W tym tygodniu już w pierwszy piątek po południu.
 13. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto Matki Kościoła i Dzień Dziecka. W Czarnej Kaplicy Msze Święte o 7:00, o 10:00 i po nabożeństwie o 17:30. Spowiedź Święta od 9:00.
 14. We wtorek wieczorem modlitwy do św. Michała Archanioła.
 15. W tym tygodniu przypadają też dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 16. W pierwszy czwartek przypada też święto Jezusa Chrystusa Jedynego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania.
 17. W piątek Msze Święte o 7:00, o 10:00, o 17:30 i o 22:00. Po wieczornej Eucharystii adoracja prowadzona przez wspólnotę Honorowej Straży Serca Pana Jezusa. Od 19:30 nabożeństwo o uzdrowienie. O 20:30 włączymy się w ogólnonarodowy różaniec o ustanie pandemii.
 18. W sobotę od 9:15 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
 19. Także od jutra Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa o 17:30, a w niedziele godzinę wcześniej.
 20. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła pomagamy finansowo naszemu Radiu Ave Maria. Bóg zapłać za składane ofiary.
 21. Możny Patron niech zachowa w nas owoce przyjścia Ducha Świętego: “Święty Michale…”.