1. Na nabożeństwa majowe zapraszamy w dni powszednie na 17:30. W niedzielę na 16:15. W tym tygodniu dodatkowo przygotowujemy się wieczorami na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela.
 2. Dzisiaj w Przemyślu święcenia diakonatu, a w sobotę święcenia kapłańskie.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Filipa Neri, kapłana, w piątek św. Urszulę Ledóchowską.
 4. We wtorek przypada Dzień Matki. O 17:30 podczas majówki polecimy się Matce nas wszystkich. Pamiętajmy o Matkach żyjących i zmarłych wyrażając im na różne sposoby naszą wielką wdzięczność.
 5. W środę wieczorem przeżyjemy u nas srebrny jubileusz kapłaństwa ks. Wiesława Dziwika oraz ks. Pawła Koniecznego, którzy część z tych dwudziestu pięciu lat oddali naszemu Opactwu. Ks. Paweł poprowadzi nowennę, której był inicjatorem, a ks. Wiesław Mszę Świętą. Być może uda nam się te chwile transmitować w internecie – proszę śledzić w tym celu nasze strony internetowe – tam pojawią się szczegółowe zapowiedzi. Zapraszamy do realnego lub wirtualnego świętowania.
 6. W piątek po majówce i Mszy Świętej pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie po naszym parku.
 7. Natomiast przypadająca także na piątek całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu nie dojdzie do skutku.
 8. Od dzisiaj otwieramy Kawiarnię Benedyktyńską. Będzie czynna codziennie. Przyjmujemy zamówienia na ciasta, serwujemy posiłki na miejscu i na wynos. Stoliki w parku i wewnątrz w bezpiecznych odległościach. Na początek kremówki papieskie w nawiązaniu do tegorocznego jubileuszu.
 9. Od czerwca przystąpimy do prac remontowych w naszej świątyni. Msze Święte dopołudniowe i spowiedź w dni powszednie oraz popołudniowe adoracje będą przeniesione do Czarnej Kaplicy. Nabożeństwa o 17:30 i Msze Święte wieczorne w kościele.
 10. U nas może jednorazowo modlić się do 60 osób. Nowy rozkład i kartki pomocne w dezynfekcji w przedsionku. W niedziele nadal sześć Mszy Świętych. Obowiązuje dyspensa.
 11. Ksiądz Arcybiskup przypomina o przykazaniu kościelnym, aby w okresie wielkanocnym przystąpić do Komunii św. W związku z tym zachęcamy wszystkich, którzy z racji epidemii nie mogli się wyspowiadać, aby skorzystali z sakramentu pokuty i przyjęli Komunię Świętą wielkanocną przed dniem 7 czerwca. Jeśli unikamy ludzkich skupisk, zapraszamy do naszej świątyni w dni powszednie od 9:00 do 11:00 na indywidualną spowiedź i Komunię przy konfesjonale lub w zakrystii.
 12. Możnemu Patronowi polecajmy podzieloną Polskę: “Święty Michale…”.