1. Dzisiejsza uroczystość Najświętszej Trójcy kończy w Kościele okres Komunii św. wielkanocnej. Również od dzisiejszej niedzieli nie obowiązuje już udzielona na czas pandemii dyspensa i tym samym osoby zdrowe, w sile wieku mają obowiązek uczestniczenia w Mszach niedzielnych i świątecznych.
  2. W czerwcu Litania do Najświętszego Serca codziennie przed wieczorną Mszą Świętą. Dzisiaj o 16:30.
  3. W czwartek Boże Ciało. W tym roku wyjątkowe. W miejsce procesji miejskiej chcemy każdemu umożliwić  uczczenie Pana Jezusa Eucharystycznego. W naszym Opactwie po Mszach Świętych o 7:30, o 10:00 i o 17:30 procesja eucharystyczna ze śpiewem pieśni – tak jak to czynimy podczas rezurekcji, natomiast po Sumie o 11:30 zatrzymamy się przy czterech ołtarzach.
  4. Prosimy o nie stawianie samochodów na trasie procesji – tylko i wyłącznie na parkingu.
  5. Przez następne dni oktawa Bożego Ciała, codziennie procesje połączone z wieczornym nabożeństwem o 17:30. W niedzielę godzinę wcześniej. Dopiero potem Msza Święta. Możliwe sypanie kwiatów i używanie dzwonków – przy zachowaniu bezpiecznych odstępów.
  6. W tym roku mija 15 lat od ustanowienia bł. Michała Czartoryskiego patronem naszego miasta. Z tej okazji w najbliższy piątek o 18:00 w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej uroczysta Msza Święta w intencji mieszkańców.
  7. Także w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.
  8. Z uwagi ograniczoną powierzchnię Czarnej Kaplicy uruchomiliśmy z niej transmisję audio i wideo. Szczegóły na stronie opactwo.pl. Jutro rano wracamy tam z nabożeństwami i ze spowiedzią świętą, natomiast liturgia w Kościele będzie sprawowana od Bożego Ciała do Niedzieli. Być może uda nam się posprzątać świątynię na środową nowennę. Bylibyśmy wdzięczni za pomoc w środę ok. 15:00.
  9. Ruszają zapisy do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Jarosławiu. To jedyne takie liceum w powiecie. Oferuje naukę na jedną zmianę przez wszystkie lata kształcenia, nowatorskie kierunki, niemal indywidualne prowadzenie uczniów w kameralnych klasach i przyjaznej atmosferze. Więcej informacji na stronie katolik-jaroslaw.pl i na Facebook’u. Zapraszamy!
  10. Nasze duchowe i zewnętrzne przygotowanie do uroczystości Bożego Ciała zawierzmy możnemu Patronowi: Święty Michale, Archaniele…

Zapraszamy na stronę:

Czarna Kaplica online – nowy kanał na Youtube