1. Dzisiaj rocznica święceń biskupich ks. bpa Mariana Rojka. Módlmy się także w Jego intencji, co obiecywaliśmy, gdy przechodził do diecezji zamojsko-lubaczowskiej.
  2. We wtorek o 17:30 nabożeństwo wotywne do św. Michała Archanioła.
  3. W środę Nowenna Nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia i nowennowa Msza Święta w intencji złożonych próśb i podziękowań. Nowenna jest odprawiana punktualnie o 17:30 na zakończenie cichej adoracji Najświętszego Sakramentu, a intencja środowej Mszy Świętej wieczornej obejmuje wszystkie prośby i podziękowania składane przy obrazie Matki Bożej Miłosierdzia. Intencję można także wpisać poprzez naszą stronę internetową opactwo.pl. Zapraszamy do udziału w tym pięknym i tradycyjnym nabożeństwie. Warto w środku tygodnia wybrać się dodatkowo do kościoła i przemodlić ważne sprawy.
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
  5. W czwartek wieczorem Komunia Święta pod dwiema Postaciami, a po Mszy Świętej spotkanie dla Straży Honorowej Serca Pana Jezusa oraz Wspólnoty bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
  6. W piątek modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne: Bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, śpiewana litania do Bożego Serca i adoracja prowadzona przez członków Straży Honorowej. O 19:30 przejmuje prowadzenie Wspólnota Matki Miłosierdzia. O 20:30 specjalna konferencja Apel Jasnogórski, ok. 22:00 Msza Święta z homilią.
  7. Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Jarosławiu zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły za tydzień w niedzielę 9 lutego w godz. 11.00 – 14.00 w budynku szkoły przy ul. Kraszewskiego 39. Zapraszamy szczególnie kandydatów do zerówki i klasy pierwszej wraz z rodzicami.
  8. Jak co roku, będziemy prosić o przekazywanie na rzecz Ośrodka Kultury i Formacji Chrześcijańskiej w Jarosławiu “jednego procenta” podatku za rok 2019. Warto z tym poczekać jeszcze dwa tygodnie. Od 15 lutego Ministerstwo Finansów udostępni w internecie PIT każdego z nas. Zaglądamy tam tylko, upewniamy się, że nie ma pomyłek i juz nic wiecej nie trzeba będzie robić. Jeżeli nasz Ośrodek był wpisany w roku ubiegłym jako odbiorca “jednego procenta” to będzie nadal. Można jednak dokonywać korekt: wprowadzać jednoroczne ulgi i odpisy podatkowe, zmieniać beneficjentów czy wskazywać szczegółowe cele. Od 15 lutego do końca kwietnia będziemy w dni powszednie pomagać zaglądać do internetowych PITów, oceniać ich prawidłowość i dokonywać korekt.
  9. Świętemu Patronowi polećmy dzisiaj przede wszystkim osoby konsekrowane: osoby zakonne, instytuty świeckie życia konsekrowanego, dziewice konsekrowane, wdowy konsekrowane, świeckie zakony, kandydatów do życia konsekrowanego, a także osoby ceniące sobie życie konsekrowane: Święty Michale, Archaniele…