1. Dzisiaj rozpoczynamy wielki tydzień, dla chrześcijan najważniejszy tydzień całego roku. Takiego jak ten – najstarsi nie pamiętają. Namacalnego znaczenia nabierają słowa, że każda rodzina powinna być domowym kościołem. 
 2. Staramy się żyć jak najnormalniej – artystka z Malenisk także i w tym roku podarowała nam przepiękną dużą palmę.
 3. We wtorek o 17:30 nabożeństwo wotywne do św. Michała Archanioła. W środę nowenna maryjna. Na obydwie można podawać intencje przez internet. 
 4. Spowiedź u nas do odwołania po uprzednim umówieniu się telefonicznym na nr 505 902 862. Pamiętajmy w tym trudnym czasie, że na wypełnienie przykazania kościelnego dotyczącego przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym jest czas do Uroczystości Trójcy Świętej czyli do 7 czerwca 2020 roku.
 5. Trzy dni paschalne rozpoczynają się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Nie są to dni przygotowania, ale już sam obchód Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana.
 6. W Mszach Świętych oraz obrzędach wielkiego tygodnia wezmą udział tylko ci, którzy zamawiali na te dni intencje mszalne.
 7. W wielki piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast wyłącznie jeden posiłek do syta i dwa lekkie, czyli post ścisły dotyczy wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60. Rodzice winni zatroszczyć się, aby również młodsi, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty. 
 8. Zachęca się do zachowania postu od pokarmów mięsnych także w Wielką Sobotę, aby dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania.
 9. W wielki piątek po południu droga krzyżowa, a o wieczorem Liturgia Męki Pańskiej. Rozpoczniemy także nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia – włączając w nią aktualne intencje. W tym dniu warto wyeksponować w swoich domach wizerunek Chrystusa ukrzyżowanego. Zachęcamy też do rodzinnego lub indywidualnego odprawienia Drogi Krzyżowej w domu.
 10. W Wielką Sobotę nie ma poświęcenia pokarmów. Specjalne błogosławieństwo nad nimi powinna wypowiedzieć głowa każdego domu przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst bez problemu znajdziemy w internecie lub w książeczce do nabożeństwa.
 11. W Wielką Sobotę od  9:00 do 19:00 można będzie w naszym kościele nawiedzić Pana Jezusa w Grobie Pańskim – nie wchodząc do środka. Będą otwarte na oścież drugie drzwi, przez które Grób Pański będzie widoczny od zewnątrz. Módlmy się na stojąco, ustąpmy miejsca następnej osobie, zawsze zachowując bezpieczny odstęp.
 12. Wigilia Paschalna o 19:00.
 13. Ofiary składane na tacę przez okres świąteczny przeznaczymy na powstające w okresie pandemii zobowiązania, na które nie mamy już pokrycia, gdyż: dom rekolekcyjny i kawiarenka nie funkcjonują, a kościół tylko od czasu do czasu uchyla swoje wierzeje. Może zostanie coś z świątecznej tacy na remont sklepienia i wymianę dachu?
 14. Pojawiło się rozporządzenie – które jednak może być jeszcze odwołane – o rozszerzeniu do 50 osób uczestników Mszy Świętych począwszy od Wielkanocy.
 15. Rozpoczynamy zatem zapisy na 9 Mszy Świętych w Niedzielę Wielkanocy i 9 w Wielkanocny Poniedziałek. Można od dzisiaj zgłaszać się na e-mail sekretariat@opactwo.pl, a dodatkowo na nr telefonu 530 869 958 (od poniedziałku do środy w godzinach od 9:00 do 12:00 i od 15:00 do 18:00, natomiast od czwartku tylko od 9:00 do 12:00). Trzeba podać dane osobowe jednej osoby (w tym kontakt, który umożliwi odwołanie rezerwacji w wypadku zmiany przepisów państwowych) oraz liczbę członków rodziny, które wspólnie z nią przybędą.
 16. Tylko zgłoszone osoby będą wpuszczane na teren Opactwa w odpowiedniej godzinie, aby uniknąć napięć (pół godziny przed Mszą). 
 17. Jeśli będzie wielu chętnych sugerujemy, by nie zgłaszać się na obydwa dni. Dajmy każdemu chętnemu okazję do przeżycia choćby jednej Eucharystii świątecznej.
 18. Szczegóły –  w tym aktualizowana ilość wolnych miejsc – na stronie opactwo.pl/2020/wielkanoc.
 19. Ojciec Święty Franciszek w dniu 3 kwietnia mianował Księdza Prałata Krzysztofa Chudzio, proboszcza w Jasie­nicy Rosielnej koło Brzozowa biskupem pomocniczym Archidiecezji Przemyskiej, Wspierajmy Nominata modlitwą.
 20. W tych świętych dniach niech nas chroni możny Patron: „Święty Michale, Archaniele…”