1. Maj jest miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej. Jego sercem jest Litania Loretańska, którą warto odmawiać, nawet gdy nie możemy brać udziału w jej śpiewie. Do naszego kościoła zapraszamy w dni powszednie o 17:30. W niedzielę o 16:15.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. 
  3. Jutro w liturgii św. Floriana, męczennika, we wtorek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Wtorkowa majówka obejmie także intencje zanoszone za wstawiennictwem św. Michała Archanioła.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca
  5. W piątek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W naszym kościele święto patrona świątyni od 1622 roku. Dzień imienin szczególnych przyjaciół naszego Opactwa ks. bpa Stanisława Jamrozka oraz ks. infułata Stanisława Maca. Wszystkich solenizantów i solenizantki otaczamy naszą modlitwą.
  6. W niedzielę za tydzień sześć Mszy Świętych – o 7:30, o 9:00, o 10:00, o 11:30, o 13:00 i o 17:00. Jeżeli tylko możemy omijajmy te środkowe godziny, gdyż na nie jest najwięcej chętnych.
  7. Dziękujemy wszystkim osobom dobrej woli, którzy po przerwie wznowiły składanie ofiar na utrzymanie naszego Opactwa. Bóg zapłać.
  8. Do końca maja w naszym biurze znów można rozliczać podatek PIT.
  9. Prośmy Świętego Patrona, aby chronił przed zakusami Złego powołania, budzące się w sercach dzieci i młodzieży: “Święty Michale…”

Zajrzyj także na nasza stronę: OPACTWO W OKRESIE PRÓBY