1. Wraz z dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w liturgii oficjalnie okres Bożego Narodzenia. Kolędy na zakończenie Mszy Świętej, niekiedy na liturgiczne przygotowanie darów oraz w czasie nabożeństw i w naszych domach, śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.
  2. Od jutra rozpoczynamy tzw. okres zwykły. Kościół nie obchodzi w nim jakiejś szczególnej tajemnicy Chrystusa, ale rozważa misterium Pana w całej pełni, a czyni to zwłaszcza w każdą niedzielę.
  3. W środę z nowenną maryjną połączymy modlitwy o rychłą beatyfikację Służebnicy Bożej Anny Jenke.
  4. W sobotę rozpoczniemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zostanie on poprzedzony Dniem Judaizmu w Kościele Katolickim.
  5. Ks. Prałat Marian Rajchel przebywa na badaniach w szpitalu w Rzeszowie. Otaczamy modlitwą Jego oraz Jego podopiecznych.
  6. W najbliższą sobotę i niedzielę  w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki odbędzie się Festiwal Kolęd i Pastorałek. Przesłuchania konkursowe w sobotę od 10.00.  Koncert laureatów w niedzielę od godz. 16.00. Wstęp wolny.
  7. Dziś po każdej Mszy św. ofiarą do puszek możemy wesprzeć leczenie Damian Iwosy z Jarosławia – ojca dwóch małych dzieci chorego na glejaka mózgu. Zbiórkę ogólnopolską prowadzą osobno wolontariusze Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  8. Bardzo dziękujemy za ofiary składane w okresie świątecznym na potrzeby naszego Ośrodka. Dzięki wspólnotowej ofiarności, dzięki indywidualnym dobrodziejom oraz dobrym doradcom z nadzieją patrzymy w czekającą nas wymagającą przyszłość.
  9. Potrzeba nam tej nadziei tym bardziej, że w najbliższą środę  zbierze się komisja oceniająca stan techniczny naszego budynku kościelnego i zaleci dalsze prace. Badania komisji wymagać będą specjalnego rusztowania, dlatego na kilka dni spowiedź od 9:00 do 11:00 oraz Eucharystia o 10:00 zostają przeniesione do Czarnej Kaplicy. Rano i wieczorem nabożeństwa w kościele.
  10. Naszą wierność łasce Chrztu Świętego powierzmy możnemu Patronowi: Święty Michale, Archaniele…