1. Dzisiaj rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny, w którym będziemy zachęcać do regularnego czytania i rozważania Pisma świętego. Bierzmy – obecną w każdym domu Biblię – do ręki – indywidualnie i wspólnie z innymi. W tym roku zwróćmy szczególna uwagę na Ewangelie wg św. Mateusza.
 2. Korzystajmy z zapisów telefonicznych i mailowych na niedzielne Msze Święte u nas. Gdyby liczba chętnych wzrastała możemy wprowadzać dodatkowe godziny. W dzień powszedni, jak na razie kościół mieści wszystkich chętnych czyli do 40 osób.
 3. W środę święto Katarzyny Sieneńkiej. – dziewicy i doktora Kościoła – patronki Europy.
 4. Przypadająca na środę całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu z wiadomych względów nie dojdzie do skutku.
 5. W czwartek dzień imienin Przyjaciela naszego Opactwa ks. bpa Mariana Rojka. 
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy piątek i sobota miesiąca. 
 7. Możliwość spowiedzi i komunia Świętej u nas codziennie po uprzednim umówieniu się na nr 505 902 862.
 8. Przypominamy, że według prawa kościelnego w trakcie odprawiania dziewięciu piątków miesiąca  oraz praktyki pięciu sobót w sytuacji nieobecności niezawinionej jaką jest stan epidemii, kiedy z przyczyny niezależnej od nas jest nie możliwe spełnienie warunku przyjęcia sakramentalnej Komunii św., nie ulega przerwaniu ciągłość owoców duchowych, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć o kolejny i kolejny miesiąc.
 9. W I piątek wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. O 17:30 rozpoczęcie nabożeństw majowych. Będą one sprawowane codziennie o tej godzinie, a w niedziele i święta o 16:15. Rozważania majowe będą dotyczyć Tajemnicy Mszy Świętej.
 10. Dodatkowa Msza Święta w I piątek o 18:30, po niej także litania loretańska.
 11. Od 19:30 nabożeństwo o uwolnienie i uzdrowienie wewnętrzne, które będzie transmitowane z naszego kościoła – nie będzie w nim można jednak uczestniczyć fizycznie.
 12. W sobotę od 9:15 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Będzie w nim mogło uczestniczyć ok. 40 osób. Zakończy się Eucharystią o 10:00.
 13. Także w sobotę w Archikatedrze odbędą się święcenia biskupie ks. prał. Krzysztofa Chudzio – zachęcamy do modlitwy w intencji naszego nowego biskupa.
 14. Będzie to również Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do umieszczenia flag narodowych na naszych domach.
 15. Nie będzie miejskich uroczystości trzeciomajowych.
 16. Za tydzień Niedziela adoracyjna i jednocześnie niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
 17. Dziękujemy za ofiary przesyłane na konto kościoła i składane indywidualnie. Coraz więcej osób wspomaga nas w trosce o pokrywanie bieżących kosztów utrzymania, a także w zabezpieczaniu kościoła.
 18. W przedsionku oprócz “Wieści dla naszych przyjaciół” – tygodniki “Niedziela” I “Gość” oraz dwumiesięcznik “Miłujcie się”. Zbieramy też do puszki na studio radiowe Ave Maria.
 19. Kościół i świat w obliczu pandemii zawierzmy możnemu Patronowi.

Zajrzyj także na nasza stronę: OPACTWO W OKRESIE PRÓBY