1. Dzisiaj u Panny Marii początek czterdziestogodzinnego nabożeństwa przygotowującego do przeżywania Wielkiego Postu.
 2. Za dwa dni Środa Popielcowa i początek pięknego okresu wielkiego postu. Msze Święte z posypaniem popiołem o 7:00, o 10:00 i po nowennie maryjnej o 17:30. Na prośbę ks. Franciszka Rząsy tacę z tego dnia prześlemy na ośrodek Fundacji Wzrastanie dla osób niepełnosprawnych w Przeworsku.
 3. W tym dniu zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu jako znaku łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty. 
 4. W Środę Popielcową – specjalny post: przypominamy, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy (jeden posiłek do syta i dwa lekkie), obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Rodzice winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku niezwiązani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty.
 5. Spowiedź Święta u nas codziennie od 9:00 do 11:00.
 6. Dzisiaj inaugurujemy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu nawiązujący do Jubileuszu Niepodległości „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Cały Wielki Post przeżywamy podejmując różnego rodzaju umartwienia. Wiele osób rezygnuje w tym czasie z picia alkoholu czy palenia tytoniu. Trzeba dawać  świadectwo, że życie bez alkoholu może być radosne i szczęśliwe oraz przypominać, że są wśród nas niepijący, którzy traktują poważnie Wielki Post, Kościół i swoich braci. Abstynencję od alkoholu w czasie wielkiego postu ofiarujmy za tych, którzy sobie z tym nałogiem nie radzą.
 7. W piątek ogólnomiejska droga krzyżowa: początek o 19:30 z parkingu przed kościołem Królowej Polski.
 8. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o 17:30, a w każdą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16:00. Za obydwa nabożeństwa zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Podobnie we wszystkie piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy: „O dobry i najsłodszy Jezu…”.
 9. W sobotę całonocna adoracja: o 17:30 Msza Święta, po niej Krucjata Różańcowa za Ojczyznę i modlitwy Wspólnoty błogosławionego Księdza Jerzego; o 21:00 Apel Jasnogórski, konferencja ascetyczna i wspólna Godzina Święta. O 23:00 Msza Święta z homilią. Zakończenie o 5:00 nad ranem.
 10. W niedzielę za tydzień od godz. 9:30 u Panny Marii lokalne obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych połączone z dwukilometrowym biegiem ulicznym.
 11. Jedno z przykazań kościelnych brzmi: „w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach”. Nie ma wątpliwości, że takim okresem jest czas wielkiego postu. Dotyczy to wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.
 12. W tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z naszego Opactwa w piętnastu kierunkach w piątek 20 marca.
 13. W związku z decyzją Stolicy Apostolskiej o beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca 2020 r. o godz. 12:00 na Placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie – osoby, które chcą wziąć udział w tych uroczystościach powinny w ciągu dwóch tygodni zgłosić się do kancelarii własnych parafii.
 14. Dzisiaj składka do puszek na jarosławskie studio radiowe “Ave Maria”.
 15. Radio można też wskazywać jako cel szczegółowy jednego procenta podatku. Pomagamy w tym wypełniając lub sprawdzając w naszym biurze PIT-y. W dni robocze między godziną 9:00 a 15:00.
 16. Pomódlmy się teraz o wielkopostną trzeźwość dla nas wszystkich: „Święty Michale, Archaniele…”