1. Na nabożeństwa majowe zapraszamy w dni powszednie na 17:30. W niedzielę na 16:15.
  2. Dzisiaj w miejsce cichej adoracji i nabożeństwa majowego z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II planujemy od 15:30 specjalne nabożeństwo różańcowe z Relikwiami Świętego Papieża po naszym parku zakończone majówką przy baszcie maryjnej. W razie niepogody przeżyjemy je w kościele. Serdecznie wszystkich zapraszamy na 15:30, a także na jutrzejsze nabożeństwo i Msze Święte.
  3. Korzystając z najnowszych rozporządzeń za tydzień otworzymy Kawiarenkę Benedyktyńską i to od razu mocnym akcentem: “Kremówki papieskie na wynos i na miejscu” – wszystko zgodnie z zaleceniami sanitarnymi.
  4. Biorąc przykład z wielu polskich miejscowości Pan Burmistrz zaprasza do akcji „Udekoruj swoje okno”, organizowanej z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyła – św. Jana Pawła II – naszego honorowego obywatela. Majowe dekoracje wybranego okna niech będą swego rodzaju podziękowaniem za życie i pontyfikat świętego Jana Pawła II. Nasz ks. Rafał dał dobry przykład, który możemy oglądać wychodząc ze świątyni.
  5. Od dzisiaj u nas może jednorazowo modlić się do 60 osób. Nowy rozkład i kartki pomocne w dezynfekcji w przedsionku. W niedziele nadal sześć Mszy Świętych.
  6. Ksiądz Arcybiskup przypomina o przykazaniu kościelnym, aby w okresie wielkanocnym przystąpić do Komunii św. W związku z tym zachęcamy wszystkich, którzy z racji epidemii nie mogli się wyspowiadać, aby skorzystali z sakramentu pokuty i przyjęli Komunię Świętą wielkanocną przed dniem 7 czerwca. Jeśli unikamy ludzkich skupisk, zapraszamy do naszej świątyni w dni powszednie od 9:00 do 11:00 na indywidualną spowiedź i Komunię przy konfesjonale lub w zakrystii.
  7. W środę rocznica sakry ks. bpa Stanisława Jamrozka, a w czwartek objęcia diecezji przez abpa Adama Szala.  Polecamy ich wspólnej modlitwie.
  8. W piątek początek nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego i przed święceniami prezbiteratu. Od dzisiaj w Przemyślu rekolekcje dla kandydatów do diakonatu.
  9. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przed tą uroczystością – jutro, pojutrze i popojutrze – obchodzone są w kościele dni modlitw o urodzaje i Boże błogosławieństwo (tzw. Dni krzyżowe).
  10. Pomódlmy się za dobrodziejów naszego kościoła: Św. Michale Archaniele…