1. Jutro św. Scholastyki – pierwszej benedyktynki.
  2. Pojutrze wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i jednocześnie Międzynarodowy Dzień Chorego zainicjowany przed laty przez św. Jana Pawła II. O 10:00 w kaplicy Hospicjum przy ul. Sanowej Msza Święta z sakramentem namaszczenia chorych pod przewodnictwem naszego Metropolity. Pół godziny wcześniej podobne nabożeństwo u Panny Marii.
  3. W piątek święto Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  4. Będzie to także dzień wspomnienia św. Walentego. Ten święty biskup i męczennik z III wieku od średniowiecza był wzywany jako orędownik podczas ciężkich chorób, zwłaszcza nerwowych i epilepsji. Pod koniec XV wieku papież Aleksander VI ogłosił go patronem zakochanych. Trwający od ponad pięciuset lat zwyczaj wraz z angielskimi kolonistami trafił do Ameryki, by po wiekach w postaci zeświecczonej i skomercjalizowanej wrócić do Europy.
  5. Od pewnego czasu również w Polsce jest wykorzystywany bardzo merkantylnie przez handlowców i usługodawców dla zwiększenia obrotów. Natomiast być zakochanym w Panu Bogu, we współmałżonku, w kandydacie do założenia wspólnej rodziny jest czymś pięknym – szczególnie mimo upływu wielu lat. Polecajmy zatem opiece św. Walentego wszystkich zakochanych i miłości spragnionych.
  6. Jest to także dzień czystości przedmałżeńskiej.
  7. W sobotę 44. rocznica śmierci Służebnicy Bożej Anny Jenke. Wieczorem specjalne modlitwy o jej beatyfikację.
  8. Szkoły Podstawowe organizują w lutym tzw. dni otwarte – np. Siostry Niepokalanki w najbliższą sobotę od 11:00 do 13:00, pobliska szkoła nr 4 dzień później od 12.00 do 16.00. Szczegóły na stronach internetowych szkół oraz na jaroslaw.pl.
  9. Pan Bóg zesłał nam organistę na dni powszednie. Jest jeszcze w trakcie nauki tego zawodu i potrzebuje wielu godzin ćwiczeń. Stąd w dni powszednie od 13:30 do 15:00 możemy nie zastać w kościele całkowitej ciszy. Pamiętajmy wtedy, że wchodząc przez Kawiarenkę możemy zawsze skorzystać z modlitwy w Czarnej Kaplicy. Za zrozumienie dziękujemy.
  10. Świętemu Patronowi polećmy wszystkich głodnych miłości:  miłości: Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.