1. Na nabożeństwa majowe zapraszamy w dni powszednie na 17:30. W niedzielę na 16:15. Wcześniej możliwość cichej adoracji Pana Jezusa.
 2. W środę to nabożeństwo połączymy z nowenną maryjną, a w piątek z modlitwami o beatyfikację służebnicy Bożej Anny Jenke.
 3. Środowy wieczór poświęcimy także stuleciu kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque. Po Mszy Świętej godzina święta prowadzona przez Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W sobotę święto Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
 5. W tym roku srebrny jubileusz święceń kapłańskich przeżywają znani większości z nas ks. Paweł Konieczny i ks. Wiesław Dziwik. Dziękujemy dobremu Bogu za całą ich posługę kapłańską a szczególnie za lata służby w Opactwie.
 6. W najbliższą niedzielę w miejsce cichej adoracji i nabożeństwa majowego z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II planujemy od 15:30 specjalne nabożeństwo różańcowe po naszym parku zakończone majówką przy baszcie maryjnej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 7. Zachowując ostrożność wracamy do dawnych zwyczajów:
 8. I tak od dzisiaj spowiedź przy okazji każdej Mszy Świętej i nabożeństwa oraz dodatkowo w dni powszednie od 9:00 do 11:00. Od strony penitenta każdorazowo dokonujemy dezynfekcji konfesjonału. Można też zawsze poprosić o spowiedź w zakrystii. Telefon używany dotąd dla umawiania się na spowiedź zostaje odtąd przywrócony do obsługi spraw biurowych.
 9. W niedziele sześć Mszy Świętych – o 7:30, o 9:00, o 10:00, o 11:30, o 13:00 i o 17:00. I gorąca prośba: jeżeli tylko możemy – omijajmy te środkowe godziny, gdyż na nie jest najwięcej chętnych. Nadal używamy swoich maseczek i rękawiczek oraz zachowujemy bezpieczne odstępy. Pamiętajmy, że to co dla jednego jest mało znaczące, może w kościele budzić trwały lęk u innych osób.
 10. Możemy już udzielać noclegów, a najprawdopodobniej za tydzień będzie także mogła rozpocząć swą działalność Kawiarenka Benedyktyńska.
 11. Biskupi Metropolii Przemyskiej czyli Przemyśla, Rzeszowa i Zamościa wystosowali ważny apel o niedyskryminowanie osób chorych, przeżywających kwarantannę oraz samego personelu medycznego wreszcie o nie_sianie wszelkiego innego zamętu, który nikomu i niczemu nie służy. Całość w internecie.
 12. Kwiecień zakończyliśmy deficytem, ale tym bardziej dziękujemy wszystkim osobom dobrej woli, które po przerwie wznowiły składanie ofiar na utrzymanie naszego Opactwa. W tej sytuacji z nadzieją patrzymy w przyszłość. Bóg zapłać.
 13. Burmistrz Miasta Jarosławia zaprasza do udziału w kolejnej edycji Jarosławskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 24 maja można zgłaszać projekty obywatelskie, tym razem nie tylko o charakterze inwestycyjnym. Szczegóły na stronie jaroslaw.pl.
 14. Módlmy się za Ojczyznę i świat cały: “Święty Michale…”