1. Dzisiaj o 14:30 dodatkowa Msza Święta z kazaniem. Potem adoracja w ciszy i o 16:00 Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym. O 17:00 ostatnia Eucharystia.
 2. Od 10 marca przed wieczornymi nabożeństwami modlimy się o ustanie pandemii najpierw w nowennie do św. Józefa, obecnie w nowennie koronek do Bożego Miłosierdzia, a od najbliższego czwartku w litanii i akcie poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. 
 3. Okazja do spowiedzi u nas codziennie podczas nabożeństw i dodatkowo od 9:00 do 11:00 z Mszą o 10:00. Nie odkładajmy spowiedzi i komunii wielkanocnej – dni przedświąteczne zostawmy dla osób, które w żaden sposób wcześniej się nie zmobilizują. Jest to prośba szczególnie aktualna w okresie pandemii.
 4. We wtorek przypada ustanowiony przez Sejm „Narodowy Dzień Życia”, a w środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zachęcamy więc do podejmowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dar życia w obecnym czasie objawia nam swoją niedocenioną na co dzień wartość.
 5. W piątek u nas Droga Krzyżowa po Mszach z godziny 7:00 i 10:00 i trzecie o 17:30.
 6. W niedzielę za tydzień nie będzie całonocnej adoracji. Przekażmy wszystkim zainteresowanym – także spoza Jarosławia.
 7. Także za tydzień zmiana czasu – śpimy godzinę krócej.

Ogłoszenia dodatkowe:

 1. Klasztor Sióstr Benedyktynek pozostaje zamknięty do odwołania z uwagi na trzy najstarsze zakonnice. Także Ksiądz Prałat jest pod szczególną ochroną – dotyczy to także zwykłych odwiedzin. Posługuje wyłącznie w kaplicy Sióstr. Dodatkowo najbliższy tydzień będzie dla naszych Benedyktynek czasem rekolekcji.
 2. W przedsionku kościoła na specjalnej tablicy znajduje się środek do dezynfekcji rąk, papierowe ręczniki i kosz na zużyte. Zachęcamy do korzystania.
 3. Przed czytaniem Ewangelii nie dotykamy ust. W miejsce trzech małych krzyżyków wykonujemy jeden duży # normalny – starsi pamiętają, że tak to było dawniej.
 4. Penitencjaria Apostolska na mocy uprawnień udzielonych przez Ojca Świętego postanowiła o udzieleniu odpustu wiernym dotkniętym koronawirusem, a także pracownikom służby zdrowia, członkom rodzin i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, także w modlitwie o nich się troszczą.
 5. Aby uzyskać taki odpust i móc go ofiarować bądź za własne grzechy, bądź za konkretną zmarłą osobę należy wykluczyć wszelkie własne przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, łącząc się duchowo za pośrednictwem mediów z celebracją Mszy Świętej, odmawianiem Różańca Świętego, praktyką Drogi Krzyżowej lub innymi formami pobożności, albo przynajmniej odmówić osobiście Wyznanie Wiary, Ojcze nasz i pobożne wezwanie do Najświętszej Maryi Panny.
 6. Trzeba też ofiarowywać przeżywaną przez nas próbę duchową w duchu wiary i miłości względem braci, pragnąc wypełnić warunki zwyczajne (spowiedź sakramentalną, Komunię eucharystyczną i modlitwy zgodnie z intencjami Ojca Świętego), tak szybko, jak będzie to możliwe.
 7. Penitencjaria Apostolska udziela także odpustu osobom, które fizycznie – bez pośrednictwa mediów, będą adorować Najświętszy Sakrament lub czytać Pismo Święte przez co najmniej pół godziny, albo odmówią cząstkę Różańca lub Koronkę do Bożego Miłosierdzia, albo pobożnie odprawią Drogę Krzyżową, aby błagać Boga Wszechmogącego o ustanie epidemii, ulgę dla cierpiących i wieczne zbawienie, dla tych, których Pan Bóg wezwał do siebie.
 8. Od powietrza, głodu, ognia i wolny ustrzeż nas: “Święty Michale, Archaniele…”