1. We wtorek do południa przeżyjemy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. U nas w kościele po 10:30 modlitwa w intencji Polaków z Podkarpacia zamordowanych za pomoc niesioną Żydom oraz za Żydów, którzy ponieśli śmierć na tym terenie: odczytanie listy znanych ofiar, a następnie przejście ze zniczami do symbolicznego muru rozstrzelań. O 11:30 spotkanie w Auli o charakterze artystycznym i popularnonaukowym oraz świadectwa ocalałych. Będą także wystawy powiązana z tą tematyką. Wstęp wolny.
  2. Także we wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
  3. W środę nocna adoracja: o 17:30 Nowenna i Msza Święta za Ojczyznę. Po niej Krucjata Różańcowa i adoracja prowadzona przez Wspólnotę bł. ks. Popiełuszki. O 21:00 Apel Jasnogórski i konferencja z życia duchowego. Następnie Godzina Święta. O 23:00 Eucharystia z homilią. Zakończenie nad ranem.
  4. Także w środę od 09:30 w Kolegiacie regionalna inauguracja Jubileuszowego Roku Setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.
  5. W piątek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.
  6. W pierwszą sobota lutego od 9:15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  7. W niedzielę za tydzień Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie gromnic.
  8. Po południu w niedzielę w naszym Opactwie archidiecezjalny Dzień Życia Konsekrowanego. Dodatkowa Msza Święta pod przewodnictwem Metropolity o 15:00.
  9. Dzisiaj przy wyjściu wspieramy działalność jarosławskiego studia radiowego „Ave Maria”. Dziękujemy szczodrym ofiarodawcom.
  10. Za tydzień niedziela adoracyjna.

Wtorek 28 stycznia:
Obchody dnia pamięci o ofiarach holokaustu na Podkarpaciu
10:30 – 11:30 Nabożeństwo w intencji Ofiar Holokaustu Oprawę muzyczną zapewni: Zespół Piosenki Biesiadnej ,,Akademicy”Akademii Trzeciego Wieku
Uczczenie Ofiar Holokaustu w symbolicznym miejscu straceń pod murem Jarosławskiego Opactwa
11:30 – 12:00 Program słowno-muzyczny w wykonaniu Państwowej Szkoła Muzyczna I st. im. Fryderyka Chopina
12:00 – 13:00 Spotkanie z Jeffreyem Cymblerem, Diną Steinbruch, Yael Kalcheim rodzinnie związanymi z żydowskim Jarosławiem oraz z Renatą Frenkel, Sally Mizroch, Josivem Sztatmanem, Michaiłem Pleskowem, prof. Małgorzatą i Jackiem Fabiszakami, Yackovem Blasbalgiem, dr Hania Fedorowicz

Niedziela 2 lutego
Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
W Archidiecezji Przemyskiej centralna celebracja Dnia Życia Konsekrowanego odbędzie się w tym roku w Ośrodku Kultury i Formacji Chrześcijańskiej w Jarosławiu.
Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00 konferencją i Adoracją Najświętszego Sakramentu.
O godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego, abp. Adama Szala.
Podczas tej Eucharystii zostaną odnowione śluby zakonne.
Zapraszamy do licznego udziału!
Zapraszamy osoby zakonne, instytuty świeckie życia konsekrowanego, dziewice konsekrowane, wdowy konsekrowane, świeckie zakony, kandydatów do życia konsekrowanego, osoby ceniące sobie życie konsekrowane itp.

Zagladaj na FACEBOOK.COM/OPACTWO1611