1. Witamy wśród nas ks. Piotra, który po dwudziestu latach pracy zagranicą został do nas skierowany na czas urlopu zdrowotnego. Zaangażuje się w sprawy Opactwa na miarę swoich aktualnych sił i możliwości – miejmy nadzieję – z każdym miesiącem coraz większych.
 2. Pojutrze Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej. Uroczystości miejskie od 4:30 o świcie na ul. Słowackiego przy pomniku Walk i Męczeństwa. Ten dzień można też pięknie uczcić oddając krew w godzinach od 9:00 do 12:00 w mobilnym punkcie przy wejściu do Ratusza od strony studni.
 3. W związku z rozpoczęciem roku szkolnego zainteresujmy się, jak to będzie przebiegać w poszczególnych parafii. My służymy dzieciom, młodzieży, wychowawcom i rodzicom spowiedzią świętą rano i wieczorem oraz dodatkowo od 9:00 do 11:00. W tym ostatnim przedziale codziennie Msza Święta o 10:00.
 4. Także we wtorek o 17:30 nabożeństwo wotywne do św. Michała Archanioła.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. Uwaga: Nabożeństwa w tym roku szkolnym w nieco innym układzie niż dotąd.
 7. I tak w I czwartek Msza Święta wieczorna bez kazania, za to po niej krótka konferencja i tzw. Godzina Święta prowadzona przed Najświętszym Sakramentem przez Honorową Straż Serca Pana Jezusa.
 8. W I piątek o 17:30 śpiewana litania do Bożego Serca, następnie wieczorna Eucharystia. 
 9. Nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne będzie się odtąd rozpoczynać pół godziny wcześniej wcześniej, bo już o 19:00. Będzie się też wcześniej kończyć, ponieważ Msza Święta będzie zaraz po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego. 
 10. W trakcie czuwania przewidujemy krótką katechezę biblijną i o tradycyjnej porze różaniec o ustanie pandemii. 
 11. Po kilku miesiącach nieobecności ma się w kościele pojawić na nowo ks. prałat Marian Rajchel. Zgodził się na wygłoszenie w pierwsze piątki o 21:00 cyklu homilii liturgicznych o tym, jak przeżywać Mszę Świętą. Wspierajmy modlitwą Jego powrót do pełni sił.
 12. Informacje o powyższych zmianach przekazujmy osobom, które dzisiaj będą na Mszach w innych kościołach. 
 13. W sobotę o 9:15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 14. Zgodnie z zaleceniem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, bardzo prosimy, aby osoby przyjmujące Pana Jezusa na rękę, najpóźniej podczas śpiewu “Baranku Boży przechodziły do ołtarza Chrztu Chrystusa. Tam w pierwszej kolejności zostanie udzielona im na stojąco Komunia Święta. Jeśli ktoś się zagapi, może także przyjąć Pana Jezusa na rękę w dowolnym miejscu, ale już pomiędzy osobami przyjmującymi Go bezpośrednio do ust.
 15. Przemyscy Arcypasterze zapraszają nas do modlitwy dziękczynnej za szczęśliwą operację nowotworową, której ostatnio poddał się abp Józef Michalik oraz do modlitwy o łaskę jego rychłego powrotu do jak największej sprawności. Polecają także naszej modlitwie wszystkich chorych i cierpiących, przebywających w szpitalach, hospicjach, zakładach opieki i w domach.
 16. Po każdej Mszy Świętej są dzisiaj zbierane ofiary do puszek na Radio Fara.

Rodziców, Nauczycieli i uczniów a także chorych i cierpiących polećmy Możnemu Patronowi: Święty Michale Archaniele!