1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa Jezusa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).
 2. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia Chrześcijańskiego obchodzony pod hasłem: „Miłosierdzie źródłem pojednania”. Rozeznajmy, jak czynić miłosierdzie w okresie pandemii.
 3. Relikwie Apostołki Miłosierdzia św. Siostry Faustyny są wystawione na ołtarzu.
 4. Przypominamy o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem. U nas Koronka w każdy poniedziałek oraz w ciągu białego tygodnia i przez cały listopad.
 5. W czwartek uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski.
 6. W związku z nowymi zasadami, które wchodzą w życie od jutra w naszym kościele w liturgii będzie mogło uczestniczyć nawet 45 osób. Bierzemy tu pod uwagę także kaplice boczne, obszerny chór oraz dwie sale Kawiarenki. Wszędzie tam mamy nagłośnienie a nawet ekrany. Otoczenie kościoła będziemy ponadto nagłaśniać podczas każdego nabożeństwa.
 7. Z tyłu kościoła będą wyłożone kartki, które pomogą w rozmieszczeniu w odpowiednich miejscach i na tych miejscach pozostawione – ułatwią nam późniejszą dezynfekcję.
 8. Powinniśmy pamiętać o zachowaniu odstępu 2 metrów między osobami oraz posiadaniu własnej maseczki i rękawiczek.
 9. Od jutra Msze Święte w dni powszednie o 7:00, o 10:00 i o 17:30. Od 16:30 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.
 10. W niedzielę cztery Msze Święte, jak dotąd. Na razie jednak będą obowiązywać zapisy (na niedziele) przez telefon lub e-mail. Dzięki temu unikniemy konfliktów i w razie potrzeby zwiększymy ilość Mszy niedzielnych. 
 11. Zgłoszenia od jutra na nr telefonu 530 869 958 (w godzinach od 9:00 do 11:00 oraz od 18:00 do 19:00. Lub e-mail: sekretariat@opactwo.pl. Trzeba podać kontakt do jednej osoby oraz liczbę członków rodziny, które wspólnie z nią przybędą. 
 12. Nadal obowiązuje dyspensa od uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej. W takiej sytuacji korzystamy z radia, telewizji lub internetu, aby wziąć w niej udział.
 13. Aktualna pozostaje także codzienna Spowiedź i Komunia Święta u nas po uprzednim umówieniu się na nr 505 902 862. Pamiętajmy w tym trudnym czasie, że na wypełnienie przykazania kościelnego dotyczącego przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym jest czas do Uroczystości Trójcy Świętej czyli do 7 czerwca 2020 roku.
 14. Wspólną modlitwę o ustanie pandemii podejmiemy na nowo podczas nabożeństw majowych.
 15. Wdzięczni jesteśmy ludziom dobrej woli, którzy co jakiś czas pytają o nasze potrzeby, a także przez wpłaty na konto wspierają materialnie funkcjonowanie Opactwa w tym trudnym dla wszystkich okresie. Naszych Przyjaciół  polecamy Bogu przy wielu różnych okazjach.

 

Dane internetowe – konto na bieżące wydatki:

58 9096 0004 2001 0042 7517 0001

Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław; Bank Spółdzielczy Jarosław; Code BIC/SWIFT: POLU PL PR

Dotyczy: energii elektryczna, opału i wody; pracowników, gazet katolickich, które niestety zalegają w przedsionku itp.

Dane internetowe – konto inwestycyjne: 30 1240 2571 1111 0000 3345 3552

Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej; Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław; Bank PEKAO SA I O. Jarosław; Code BIC/SWIFT: PKOP PL PW

Lub datki on-line na stronie: opactwo.pl/pomoc-dla-opactwa

Dotyczy: wzmocnienia sklepienia kościoła i wymiany dachu na nim. Mamy zapewnione 450 tysięcy z Ministerstwa KiDN na ten cel, ale sami musimy zapłacić za tzw. projekt wykonawczy i za wybudowanie rusztowań pod całym sklepieniem i na poddaszu. Ekspert ostrzega, że nasz dach może nie przetrwać obfitych opadów śniegu. Ta zima była dla nas łagodna, ale lepiej w lecie zabezpieczyć kościół i niech pada całą następną zimę, bo wody bardzo brakuje  przyrodzie.

Owoce Świąt i Oktawy Wielkanocy zawierzmy Świętemu Patronowi…