1. Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za cierpienia, jakie niesie – tak wielu osobom w naszej Ojczyźnie – nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.
  2. W środę Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze Święte o 7:00, 10:00 i 17:30. Podczas nowenny maryjnej odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.
  3. Poza tym w liturgii w poniedziałek świętego Bartłomieja, apostoła, w czwartek św. Moniki, w piątek św. Augustyna, w sobotę męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  4. Zapraszamy na Festiwal Muzyki Dawnej. Zwróćmy jednak uwagę, że jego formuła jest w tym roku zmieniona. Czas Festiwalu to także Jarosławskie Dni Sztuki.
  5. Zakończenie Festiwalu u Panny Marii Eucharystią za tydzień o 9:30. Kawiarenka Benedyktyńska zaprasza nieustannie.
  6. Nie będzie sierpniowej nocnej adoracji, a potem Jerycha Różańcowego i Jarmarku Benedyktyńskiego.
  7. Nasze Siostry zapraszają do nowo powstałego Katolickiego Niepublicznego Mikołajkowego Przedszkola im. św. Jana Pawła.  Dotyczy to dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.
  8. Serdeczne Bóg zapłać Wszystkim, którzy wsparli  ofiary wybuchu w Bejrucie  – do puszek zebrano 3 290 zł. 
  9. Dzisiaj Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Na obchody tego dnia wybrano 23 sierpnia, w nawiązaniu do daty podpisania paktu Ribbentrop–Mołotow prowadzącego wprost do IV rozbioru Polski. Módlmy się za polityków i rządzących – gdyż pokusa manipulowania innymi na tysiączne sposoby jest wielka. 
  10. Módlmy się za Białorusinów: „Święty Michale Archaniele…”.