1. Dzisiaj zapowiadany dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu po eksplozji materiałów wybuchowych. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłych, o osieroconych, o rannych, o pozbawionych dachu nad głową. Przed kościołem zbiórka na ten cel, którą przekażemy Caritas Polska.
  2. W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Jacka, dominikanina, w czwartek – św. Bernarda – opata, w piątek św. Piusa X, w sobotę – NMP jako Królową Nieba i Ziemi.
  3. Decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity naszą wspólnotę opuszcza dwóch księży. 
  4. Ks. Rafał Wojdyła posługiwał w Opactwie 8 lat. Przede wszystkim jako dyrektor Przystani Świętego Benedykta, dbał także o niektóre wymiary funkcjonowania naszego kościoła, prowadził przez kilka lat Wspólnotę Matki Miłosierdzia, a jego szczególnym charyzmatem było prowadzenie Sali Papieskiej, Sali Abpa Tokarczuka, ogólnie dbanie o estetykę Kościoła, Domu i otoczenia. Boleśnie odczujemy to odejście, gdyż na Jego miejsce nikt nie zostaje przysłany. Nowa placówka ks. Rafała, to parafia Serca Pana Jezusa w Sanoku – w której czeka Go o wiele spokojniejsze życie. Niech jednak szuka dla siebie nowych wyzwań w nowym miejscu i środowisku.
  5. Odchodzi też z Opactwa po 4 latach ks. Robert Ryba, którego dobrze znamy z posługi w kościele, z corocznej odpowiedzialności za występy sceniczne podczas Jarmarku Benedyktyńskiego. Przez dwa lata prowadził także Wspólnotę Matki Miłosierdzia. Jego głównym obowiązkiem była praca w Radiu diecezjalnym, ale z uwagi na skierowanie na placówkę duszpasterską do pobliskiej Wierzbnej – te obowiązki ma nadal spełniać z dojazdu. 
  6. Niech dobry Bóg wynagrodzi im posługę w Opactwie, a my co jakiś czas będziemy sobie przypominać o modlitwie w ich intencji.
  7. Niech dobry Bóg strzeże naszych kapłanów na dalszych drogach ich życia: “Święty Michale…”.