1. Dzisiaj o 16:00 Gorzkie Żale. W piątek o 17:30 Droga Krzyżowa.
  2. Pojutrze rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością św. Józefa. Będziemy prosić opiekuna Świętej Rodziny o wstawiennictwo w naszych problemach materialnych. Za dwa miesiące staną w naszym kościele rusztowania, dzięki którym będziemy chcieli rozpocząć wzmacnianie sklepienia i pierwszy etap wymiany więźby i pokrycia dachowego. Bez pomocy Bożej i ludzkiej życzliwości jest to dla nas przedsięwzięcie niewykonalne. Koszty będą iść w setki tysięcy, a potem nawet w miliony złotych. Nie możemy jednak lekceważyć bezpieczeństwa osób korzystających z naszej świątyni. Od paru lat zwracamy się w marcu w tych sprawach do św. Józefa i nie zostaliśmy zawiedzeni.
  3. W najbliższy piątek kolejne preludium, a w następny już właściwa Ekstremalna Droga Krzyżowa z naszego Opactwa. Zapisy w internecie i w naszej recepcji.
  4. Służymy nieustannie pomocą w wypełnianiu PIT-ów – nawet gdy mamy tylko jedno źródło dochodu np. emeryturę. Umożliwi to przekazanie Opactwu jednego procenta podatku.Nie warto zwlekać.
  5. Przy Jarosławskiej Kolegiacie od dwóch lat działa Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące. Zachęcamy uczniów klas ósmych i ich rodziców do zapoznania się z ciekawą ofertą tej szkoły. 20 marca od 9:00 planowany jest dzień otwarty. Więcej informacji na plakacie i na stronie katolik-jaroslaw.pl.
  6. Wszystkim Paniom i Pannom składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Miłosierdzia. Polecamy was też opiece możnego Patrona: “Święty Michale, Archaniele…”

KOMUNIKAT  Metropolity Przemyskiego

Drodzy Diecezjanie,

ufając Bożej Opatrzności, rozpamiętując wielkie dzieła i interwencje Boga, których niemało zapisały karty naszej narodowej historii – a których nie zapominamy, pouczeni świadectwem wiary praojców – zachęcam do podjęcia w naszych parafiach i domach rodzinnych modlitwy błagalnej w trudnych dla nas chwilach: niepokojów społecznych, zagrożeń ideologicznych, prowokacji medialnych, profanacji Najświętszego Sakramentu, niszczących nasz Naród sporów oraz grożących epidemii.

Pokornie błagajmy Boga, aby przemieniał nasze umysły i serca oraz uzdalniał nas do wzajemnego przebaczenia, zgody i czynnej, chrześcijańskiej miłości. Prośmy za dzieci i młodzież, poszukujących prawdy i życiowych wartości, aby dzięki natchnieniom Ducha Świętego i naszemu świadectwu wiary, odnaleźli drogę do Chrystusa. Niech znajdą się wśród nich tacy, którzy odczytując głos Bożego powołania, odważnie przekroczą progi przemyskiego Seminarium i furt zakonnych. Szczególną okazją do takiej modlitwy będzie Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które w dniach 3-5 kwietnia br. odbędzie się w Błażowej. Młodzież będzie miała tam okazję do pogłębienia swojej wiary i wspólnej adoracji Krzyża. Dobremu Bogu, Panu dziejów, przedkładajmy w trosce modlitewnej los naszej Ojczyzny i wspólnoty diecezjalnej, aby „od powietrza, głodu, ognia i wojny” zachować nas raczył.

Drodzy Księża i Ojcowie zakonni, przewodnicy Ludu Bożego! Zachęcam, aby podczas każdych Gorzkich Żali odśpiewać z wiernymi „Suplikacje”, podając wspomniane intencje modlitewne. Starajmy się wspólnie odczytywać znaki czasu i reagować na nie z wiarą, trwając przed Jezusem ukrzyżowanym i ukrytym w Najświętszym Sakramencie.

Drodzy Diecezjanie! Bardzo proszę, podejmijcie tę modlitewną zachętę w Waszych domach podczas rodzinnej modlitwy, na przykład podczas wieczornego pacierza lub w łączności z naszymi Rodakami podczas modlitwy Apelu Jasnogórskiego.

Trwajmy w ten sposób jednomyślnie na modlitwie! Umocnieni Bożą łaską, solidarni w trosce o naszą Ojczyznę i Archidiecezję, we wspólnocie wiary, będziemy przemieniać oblicze ziemi. Tej, naszej, ukochanej ziemi, której na imię Polska.

 Od powietrza, głodu, ognia i wojny, wybaw nas Panie!

 Z pasterskim błogosławieństwem ✠ Adam Szal Arcybiskup Metropolita Przemyski