1. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek nabożeństw niedzielny. Na każdej Mszy Świętej błogosławieństwo kredy i kadzidła.
  2. W samo południe z kościołów parafialnych wyruszą korowody orszaku Trzech Króli na jarosławski Rynek. Potem jasełka, opłatek i wspólny śpiew kolęd. 
  3. Z Kolegiaty wyjdzie Orszak Świętej Rodziny w asyście odpowiednio ucharakteryzowanych pastuszków. Wierni, którzy są uczestnikami Orszaku, mogą przystroić się również w elementy własnego pomysłu – orszak z Kolegiaty ma być ucharakteryzowany w stroje góralskie.
  4. W środę po wieczornym nabożeństwie spotkanie opłatkowe dla pracowników i wspólnot duszpasterskich działających przy naszym Opactwie.
  5. Naprawa oświetlenia w otoczeniu naszego kościoła aż do bramy i parkingu kosztowała 1 400 zł. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.
  6. Dzisiaj w kościele Chrystusa Króla o 18:00 koncert kolęd w wykonaniu rodziny Pospieszalskich. Wstęp wolny.
  7. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego i zbiórka do puszek na zabieg powstrzymujący rozwój glejaka mózgu u mieszkającego w pobliżu Opactwa Damiana Iwosy – ojca dwóch małych dzieci. Bądźmy przygotowani na to że w tym samym dniu datki zbiera Orkiestra Świątecznej Pomocy.
  8. O życie w łasce uświęcającej po ostatniej naszej spowiedzi: Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.