1. Jutro święto diakona Wawrzyńca, męczennika. Pojutrze wspomnienie św. Klary. W piątek św. Maksymiliana Marii Kolbego i wigilia uroczystości Wniebowzięcia NMP.
  2. W czwartek od fatimskiego nabożeństwa pokutnego o 17:00 rozpoczną się uroczystości odpustowe u Panny Marii.
  3. W sobotę uroczystość Wniebowzięcia Maryi. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte u nas w porządku niedzielnym.
  4. U Panny Marii Suma odpustowa o 11:00. 
  5. Wieczorem u nas pomodlimy się o rychłą beatyfikację służebnicy Bożej Anny Jenke.
  6. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione po każdej Mszy Świętej.
  7. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie sięgamy pamięcią do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Jest to także Święto Wojska Polskiego. Dzień wcześniej o 10:00 specjalna Msza wojskowa u Chrystusa Króla.
  8. Najbliższa niedziela, 16 sierpnia, w całej Polsce będzie Dniem Solidarności z mieszkańcami Bejrutu po potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszki na ten cel.
  9. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski apeluje o roztropność oraz o konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych – także w kościołach. Przypomina też o możliwości Komunii Świętej na rękę. Jak wiemy, powiat jarosławski znajduje się w strefie szczególnego zagrożenia. Zróbmy wszystko, aby jak najszybciej przeszedł do strefy zielonej, a nie do czerwonej.
  10. Możnemu Patronowi polećmy wszystkich doznających wielorakich utrapień: “Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.” Amen.