We wtorek wspomnienie św. Jana Vianneya – patrona wszystkich kapłanów, a zawłaszcza proboszczów. Przed Mszą Świętą wieczorną nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

W środę nieustająca nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia.

W tym tygodniu dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w Sali Papieskiej przed każdą Mszą Świętą oraz od 9:00 do 11:00.

W czwartek także święto Przemienienia Pańskiego. Po wieczornej Mszy Świętej Godzina Święta prowadzona przez Straż Honorową Serca Pana Jezusa. 

W pierwszy piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata: Msze Święte o 7:00, o 10:00, o 17:30 po śpiewie litanii i o 22:00 wraz z poprzedzającym ją nabożeństwem o uwolnienie i uzdrowienie rozpoczynającym się o 19:30.

W pierwszą sobotę września w reżimie sanitarnym odbędzie się Jarosławska Pielgrzymka Piesza do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce. Rozpoczęły się zapisy w poszczególnych parafiach.

W związku z pierwszym piątkiem, z pomocą chętnych osób, postaramy się posprzątać kościół na wieczorne nabożeństwo o uzdrowienie.  

Dziękujemy za szanowanie wrażliwości pozostałych uczestników liturgii przez używanie maseczek w kościele.

Naszych wakacyjnych gości oprowadzajmy po zabytkach Jarosławia – o Opactwie i naszych wystawach nie zapominając.

Jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc – modlitewną, fizyczną i… finansową.

Konto inwestycyjne: 30 1240 2571 1111 0000 3345 3552

Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej; Benedyktyńska 5; 37-500 Jarosław; Bank PEKAO SA; Code BIC/SWIFT: PKOP PL PW lub datki on-line na stronie: opactwo.pl/pomoc-dla-opactwa

Z ogłoszeń odpustowych Kolegiaty

Dziś mija 6. rocznica koronacji „jaśniejącego łaskawością” wizerunku Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin. Radując się historycznym wydarzeniem zapraszamy na godz. 19.00 na koncert kameralny „w hołdzie naszej Matce i Królowej” w wykonaniu Anny Hapon i Michała Daleszczyka.

Jutro o godz. 18.00 Msza św. dla całych rodzin, a po Mszy św. pójdziemy do Matki z kwiatem róży, symbolem naszej miłości i wdzięczności. Róże będzie można nabyć przy wejściu do świątyni.

We wtorek o godz. 18.00 na Mszy św. polecać będziemy zmarłych czcicieli Matki Bożej, prosząc dla nich o radość życia wiecznego w Bogu.

We środę doroczna Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin. Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30; o 16.00 dla rodziców z dziećmi, z modlitwą o szczęśliwe rozwiązanie oraz o dar potomstwa dla małżonków bezdzietnych. Msze św. przyjęte na godz. 11.00 zostaną odprawione o godz. 9.30. Suma odpustowa o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. bpa Krzysztofa Chudzio. Po każdej Mszy św. hołd dla naszej Matki i Królowej. Suma zostanie poprzedzona półgodzinnym koncertem wokalno-organowym Ave Maria w muzyce w wykonaniu Dominiki Godzien i Michała Daleszczyka.