1. Dzisiaj w kalendarzu świętych Joachima i Anny – rodziców Matki Bożej. Wszystkie solenizantki i solenizantów, ale także wszystkich seniorów, rodziców i dziadków, których są  patronami, polecamy ich możnemu wstawiennictwu u Boskiego Wnuka.
  2. Dzisiaj od 17:45 w naszym opactwie koncert przede wszystkim wokalny, podczas którego zaprezentowane zostaną klasyczne “hity”, “przeboje” takie jak:  Ave Maria – Giulio Cacciniego; Ave Maria z opery Otello Giuseppe Verdiego; Duet ze Stabat Mater Pergolesiego, fragmenty Mesjasza Haendla itp. Gorąco zapraszamy. Za wysokim poziomem koncertu stoi trud pani Profesor Jolanty Janucik Kierownika Katedry Wokalistyki na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, która od tygodnia prowadzi u nas specjalne zajęcia.
  3. W tym tygodniu w liturgii przypada w środę wspomnienie św. Marty, w piątek św. Ignacego z Loyoli, w sobotę św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
  4. W środę nie będzie całonocnej adoracji. Nowenna maryjna normalnie, tylko po wieczornej Mszy Świętej odmówimy w parku lub w Kaplicy Różaniec Fatimski.
  5. W pierwszą sobotę sierpnia od 9:15 w kościele specjalne nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  6. Z tej okazji sprzątanie kościoła na weekend wyjątkowo już w piątek od 18:30. Całą sobotę i niedzielę będziemy się zatem modlić w kościele. Wszyscy bądźmy wdzięczni osobom dobrej woli, które przygotowują dla nas co tydzień – zakurzony z powodu remontu – kościół na niedzielne liturgie.
  7. W sobotę także kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości miejskie od 17:00 na placu ks. Piotra Skargi.
  8. Za tydzień niedziela adoracyjna.
  9. Dzisiaj przed kościołem zbiórka datków na nasze studio radiowe.