1. Tak się składa, że w tegorocznej wyjątkowej, bo sztafetowej pielgrzymce pieszej z Przemyśla do Częstochowy – dzisiaj pałeczkę przejęła grupa z Jarosławia pod wezwaniem św. Brata Alberta. Dojechali rano autobusami do miejscowości Konaszówka koło Miechowa, po przejściu 28 km. dotrą do Jeziorowic koło Solca i wrócą do domu. Jutro pałeczkę przejmie grupa św. Rafała z  Przeworska. Wejście na Jasną Górę we środę.
  2. W okresie urlopów i wakacji zachęcamy do poświęcenia większej ilości czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych. Niech ziarno Słowa pada na glebę żyzną. Na szlakach wakacyjnych wędrówek niech nie zabraknie świątyń, gdzie w każdą niedzielę czeka na nas Chrystus. Włączmy częściej nasze diecezjalne Radio Fara bądź na falach ultrakrótkich 98,2, bądź przez internet na RADIOFARA.PL.
  3. W każdą niedzielę przy ołtarzu Chrztu Chrystusa najnowsze wydania katolickich tygodników. ks Prałat w tym tygodniu szczególnie poleca Niedzielę – tematem numeru są “Złodzieje dusz” czyli sekty, okultyzm, magia, spirytyzm, wróżby itp.
  4. W środę nowenna maryjna oraz modlitwy o beatyfikację spoczywającej w naszej świątyni sł. B. Anny Jenke.
  5. W czwartek wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. Zapraszamy szczególnie osoby noszące szkaplerz karmelitański. Składa się on z dwóch małych prostokątów sukiennych związanych dwiema tasiemkami. Prostokąty zawierają wizerunki Jezusa i Maryi. Osoby, które uroczyście przyjęły szkaplerz uczestniczą w duchowych przywilejach zakonu karmelitańskiego. Gdyby ktoś był chętny do przyjęcia szkaplerza prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się. Św. Jan Paweł II nosił szkaplerz od wczesnej młodości.
  6. Jutro wracamy do Czarnej Kaplicy. W sobotę od 10:30 sprzątanie kościoła na niedzielę. Dziękujemy najwierniejszym, tym co wczoraj pojawili się po raz pierwszy i tym którzy pragną pomóc w sobotę.
  7. W najbliższą niedzielę na każdej Mszy Świętej modlitwa w intencji kierowców i poświęcenie pojazdów.
  8. Na pomoc powodzianom zebraliśmy przed tygodniem rekordowa – jak na nasz kościół – sumę blisko pięciu tysięcy złotych. Od razu znalazła się ona na koncie Caritas. U Panny Marii zebrano np. 16 tysięcy.
  9. Zapraszamy w niedziele do korzystania z chóru kościoła: jest chłodniej i luźniej. Wstawiliśmy wiele dodatkowych krzeseł z oparciami, a duży ekran pozwala przeniknąć przez las rusztowań.
  10. Dla wypoczywających na wakacjach prośmy o wolność od zakusów złego, a dla pielgrzymów o szczęśliwy powrót do domu: „Święty Michale Archaniele”.