1. Wczoraj została zainaugurowana jubileuszowa – 40 Przemyska Piesza na Jasną Górę. Ma ona charakter sztafetowy, grupy nie nocują i nie spotykają się na trasie. Liczba maksimum 150 osób. Każda z nich przechodzi tylko dwa odcinki. Pierwszy z miasta macierzystego i drugi później wg wyznaczonej kolejki. Wczoraj wyruszył Przemyśl, Radymno i Lesko, dzisiaj Jarosław, Leżajsk i Brzozów. Zapraszamy do pielgrzymowania duchowego dzięki radiu Fara, a także podczas naszych codziennych nabożeństw w Czarnej Kaplicy, które będą także dostępne przez internet.
 2. Jutro wracamy do Czarnej Kaplicy. Sprzątanie kościoła w sobotę o 10:30. Prosimy o pomoc.
 3. We wtorek wieczorem nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 4. W środę św. Jana z Dukli, patrona naszej archidiecezji. Przy okazji wakacyjnych wędrówek warto zajrzeć do Dukli, nie pomijając także jego urokliwej pustelni na Puszczy.
 5. Najcenniejszy ołtarz maryjny z 1658 roku pozostanie zasłonięty do końca remontu. Na ten czas ks. Prałat wypożyczył nam swój obraz Matki Bożej Miłosierdzia. Metalowa sukienkę do niego wykonał artysta z Wilna mieszkający blisko Ostrej Bramy. On też podarował obraz ks. Rajchlowi. Intencje na nowennę maryjną składamy w niedziele przy tym obrazie, natomiast w tygodniu przed Czarną Kaplicą i oczywiście telefonicznie lub przez internet.
 6. W sobotę świętego Benedykta Patrona Europy, założyciela zakonu benedyktyńskiego.
 7. W czasie wakacji kontynuujemy codzienny dyżur od 9:00 do 11:00 w konfesjonale przy Czarnej Kaplicy. Niekiedy tylko z powodu wyjazdów księży może nastąpić przerwa na czas Mszy Świętej o godz. 10:00.
 8. Nie rezygnujemy w tym roku z koncertów organowych, czekamy jednak, aż z kościoła znikną rusztowania.
 9. Obok ołtarza Chrztu Chrystusa najnowsze wydania prasy katolickiej. Miesięcznik “Miłujcie się” przedstawia m.in. losy losy francuskiego małżeństwa kandydatki na ołtarze i zagorzałego ateisty. W Gościu niedzielnym przeczytamy m.in. o niezwykle silnej więzi braci Ratzingerów; o tym czy wątpliwości w wierze są grzechem oraz o Bazylice w Leżajsku. Z kolei głównym tematem Niedzieli jest pytanie “Zabobony – grzech czy głupota?”. 
 10. W środę pożegnaliśmy siostrę Annę Margańską benedyktynkę. Zmarła w wieku 87 lat, z czego w zakonie 63.  Była pierwsza przełożona w Klasztorze w Jarosławiu po 211 latach przerwy. Niech odpoczywa w pokoju.
 11. Fundacja im. św. Jana Pawła II WZRASTANIE przy ul. Sanowej 11 w Jarosławiu zaprasza osoby po 60. roku życia, które ze względu na stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego, do uczestnictwa z zajęciach organizowanych w Domu Opieki Dziennej prowadzonych w ramach nowo rozpoczynającego się projektu „POGODNE WZRASTANIE” trwającego od 1 czerwca br. do 28 lutego 2023 r. Zajęcia rozpoczną się 1 sierpnia i będą poprzedzone rekrutacją, która już się rozpoczęła i potrwa do 24 lipca. Udział w zajęciach jest częściowo odpłatny. Więcej informacji na stronie internetowej www.wzrastanie.com.pl w zakładce „Projekty Fundacji.
 12. Po każdej Mszy dzisiaj zbiórka do puszek dla poszkodowanych przez ulewne deszcze w naszej archidiecezji. Ofiary będą przekazane do przemyskiej Caritas.
 13. Dziękujemy za szanowanie wrażliwości pozostałych uczestników liturgii przez używanie maseczek w kościele.
 14. Naszych wakacyjnych gości oprowadzajmy po zabytkach Jarosławia – o Opactwie i naszych wystawach nie zapominając.
 15. Pomódlmy się za wszystkich odpoczywających, aby dotykając piękna natury i piękna dzieł ludzkich zbliżali się do Stwórcy i pamiętali o Jego przykazaniach: „Święty Michale Archaniele…”.
 16. Jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc – modlitewną, fizyczną i… finansową.
 17. Konto inwestycyjne: 30 1240 2571 1111 0000 3345 3552
 18. Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej; Benedyktyńska 5; 37-500 Jarosław; Bank PEKAO SA; Code BIC/SWIFT: PKOP PL PW lub datki on-line na stronie: opactwo.pl/pomoc-dla-opactwa