1. Zakończono budowę rusztowań w nawie głównej naszego kościoła. Od kilku dni druga ekipa zaczęła skuwanie tynków na sklepieniu, aby dostać się do wszystkich pęknięć i przystąpić do ich gruntownego scalania. Ekipa cieśli przeniosła się na zewnątrz – od strony zaplecza – gdzie konstruuje skomplikowane pomosty, które umożliwią rozpoczęcie wymiany dachu.
 2. Jesteśmy przytłoczeni kolejnymi nieplanowanymi sprawami. Okazało się, że budowa przedszkola przez Siostry wymusza wymianę ciągów wodociągowych w całym Opactwie – przy czym nasze koszty – nie licząc sióstr – wyniosą ok. 40 tysięcy złotych. Z kolei kilka dni temu kontrola przeciwpożarowa wykazała konieczność natychmiastowej modernizacji przynajmniej części instalacji odgromowej, co wymaga kolejnych 25 tysięcy złotych.
 3. Bardzo dziękujemy  osobom, które wczoraj zaangażowały się w sprzątanie kościoła na niedzielę. Niektóre po raz kolejny, a niektóre są z nami nawet za każdym razem. Jutro wracamy do Czarnej Kaplicy, a z uwagi na I piątek sprzątanie po remoncie czeka nas właśnie w tym dniu od 10:30.  Tym razem do kościoła wrócimy zatem na cały weekend. Te cotygodniowe wędrówki i sprzątania potrwają do jesieni.
 4. Będziemy wdzięczni za każda pomoc w powyższych sprawach – modlitewną, fizyczną i… finansową.
 5. Jutro Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Modlimy się gorąco za następcę św. Piotra i całą Stolicę Apostolską. Odpust w Pawłosiowie. W Bazylice Matki Bożej Bolesnej tego dnia można zyskać odpust zupełny. Ofiary złożone jutro na tacę zostaną przekazane do dyspozycji Ojca Świętego. Jest to tzw. Świętopietrze.
 6. Z uwagi na ponowne nasilenie się zakażeń, jutro u nas nie będzie całonocnej adoracji, w której zwykle uczestniczą osoby starsze z całej okolicy. Po wieczornej Mszy Świętej odmówimy tylko Różaniec Fatimski.
 7. We wtorek o 17:30 zakończenie nabożeństw czerwcowych. Dziękujemy Arcybractwu Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa za wytrwałe animowanie tych nabożeństw i wieczornych liturgii przez cały miesiąc.
 8. W tym tygodniu przypadają także dni naszej odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca. Spowiedź codziennie podczas nabożeństw i dodatkowo od 9:00 do 11:00. Z uwagi na wakacyjne wyjazdy księży niekiedy z wyspowiadaniem się trzeba będzie poczekać na zakończenie Mszy Świętej o 10:00.
 9. W pierwszy czwartek  po Mszy Świętej wieczornej – dzień wcześniej niż zwykle – Straż Honorowa zaprasza na adorację w formie Godziny Świętej.
 10. W pierwszy piątek od 19:30 nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie transmitowane także przez nasze radio. Nad sanitarnym bezpieczeństwem uczestników będą czuwać dyżurni wyznaczeni przez prowadzącą Wspólnotę.
 11. W pierwszą sobotę od 9:15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 12. Przypominamy, że Jarosławska Grupa Pielgrzymkowa wędruje – z uwagi na pandemie – tylko dwa dni. Pierwszym takim dniem będzie niedziela za tydzień. Wyruszą z kościoła Królowej Polski po Mszy Świętej o 6:30. Limit grupy to 150 osób. Zapisy telefoniczne u przewodnika – ks. Mariusza Woźnego.
 13. Tym bardziej, już od soboty, zachęcamy do pielgrzymowania duchowego. Zapraszamy na codzienne Msze Święte i transmisje radiowe, podczas których będziemy wędrować na Jasną Górę duchowo, towarzysząc pielgrzymom pamięcią i modlitwą. Można się też włączyć do pielgrzymkowej sztafety różańcowej.
 14. Dzisiaj zbiórka do puszek na nasze radio, natomiast za tydzień w całej archidiecezji na rodziny dotknięte ulewnymi deszczami, m.in.w okolicy Kańczugi i Przeworska.
 15. Dzisiaj wybory Prezydenta Rzeczypospolitej. Polećmy naszą umiłowaną Ojczyznę możnemu Patronowi: „Święty Michale Archaniele”.