1. Za nami Boże Ciało. Nie było procesji miejskiej – świętowaliśmy zatem na sumie i w ten sposób po raz pierwszy od kilku lat towarzyszyła nam wspaniała pogoda. Bogu niech będą dzięki za wszystko.
 2. Dziękujemy też wszystkim, którzy w środę po południu zaangażowali się w żmudne sprzątanie kościoła i obejścia po pracach przy rusztowaniu. Jutro wracamy do Czarnej Kaplicy, ale odtąd w każdą sobotę ok. 10:30-11:00 będziemy także sprzątali nasza światynię na msze niedzielne. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc.
 3. Dziękujemy za piękne ołtarze wykonane przez wspólnoty bł. ks. Popiełuszki, Serca Jezusowego, Klasztoru Sióstr i Matki Miłosierdzia oraz oczywiście pana Zbyszka.
 4. Dziekujemy celebransom, służbie liturgicznej, małym dziewczętom i chłopcom, dorosłym niosącym figury, feretrony i inne znaki naszej wiary i pobożności.
 5. Trwa oktawa Bożego Ciała. Korzystajmy jak najliczniej z codziennej Mszy Świętej, Komunii, cichej adoracji i wieczornej procesji eucharystycznej. Zapraszamy przez te dni do sypania kwiatków, dzwonienia oraz wyrażania modlitwą i śpiewem swojej religijności i wiary. Zachowujmy przy tej okazji bezpieczny dystans. Dzisiaj o 16:30, od jutra godzinę później.
 6. Jutro wspomnienie bł. Jolanty – zakonnicy – patronki siostry zakrystianki, której przy tej okazji dziękujemy za jej ofiarną posługę w kościele przed pandemią. Czekamy cierpliwie na dzień, kiedy i Siostry poluzują swoją izolację od świata. Z wtorkową Eucharystią wieczorną powiązane będą modlitwy o beatyfikację służebnicy Bożej Anny Jenke.
 7. W środę wspomnienie św. Brata Alberta.
 8. W czwartek o 17:30 uroczyste zakończenie oktawy. Procesja wyjątkowo dopiero na zakończenie Eucharystii – błogosławieństwo małych dzieci i wianków.
 9. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tytuł nam bliski, gdyż w tę uroczystość 19 lat temu nasza świątynia była na nowo konsekrowana i mamy to Serce ciągle przed oczyma w naszym ołtarzu głównym {2001). Zapraszamy na Msze Święte o 7:00, o 10:00 i o 17:30. Jest to równocześnie Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 11. Diecezjalna Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę w tym roku przybierze wyjątkowy charakter. Aby uniknąć noclegów na trasie, będzie miała formę sztafety. Każda z grup pielgrzymuje tylko dwa dni z przerwą między nimi. Grupa Jarosławska wyruszy tradycyjnie w niedzielę rano – 5 lipca z kościoła Matki Bożej Królowej Polski i dojdzie do Białobrzeg. Stamtąd powrót do domu. W kolejną niedzielę autokarami dojedzie do Książa Wielkiego, aby na noc wrócić do Jarosławia.Na ten moment limit grupy to 150 osób. Zapisy telefoniczne u przewodnika – ks. Mariusza Woźnego – numer telefonu 512799743.
 12. Módlmy się o uświęcenie kapłanów: Święty Michale, Archaniele…