1. Przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma najpierw charakter chrzcielny, dlatego w tym czasie modlimy się za osoby dorosłe, które na całym świecie przygotowują się do tego sakramentu. Sami natomiast dziękujemy za wiarę otrzymaną u zarania naszego życia na chrzcie świętym. Jak na razie, podczas liturgii, pieśni pasyjne śpiewamy tylko w wybranych momentach.
 2. O 16:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątek na 17:30 na Drogę Krzyżową.
 3. Dzisiaj Narodowy dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – pamiętajmy o tych którzy oddali swoje życie za naszą Ojczyznę a po wojnie byli prześladowani, zabijani i mieli zniknąć także z pamięci ludzkiej.
 4. We wtorek o 17:30 nabożeństwo wotywne do św. Michała Archanioła.
 5. W środę świętego Kazimierza – królewicza.
 6. W pierwszy czwartek marca spotkanie Straży Honorowej Serca Pana Jezusa.
 7. W pierwszy piątek od 19:30 modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne, potem katecheza i Msza Święta na zakończenie.
 8. W pierwsza sobotę od 9:15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 9. W przyszłą niedzielę Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
 10. Będzie to także Dzień Kobiet – dobra okazja, aby – komplementem, kwiatem, małym prezentem i modlitwą – podziękować naszym Paniom za wszystko: docenić ich codzienny trud oraz niepowtarzalne zalety.
 11. Zapraszamy chłopców ze szkół podstawowych do włączenia się w grono ministrantów. Przygotowanie odbyłoby się w czasie wielkiego postu i mogliby już pomóc nam w przeżywaniu wielkiego tygodnia. Zgłoszenia u siostry zakrystianki.
 12. Zapraszamy także inne osoby do czytania i śpiewania podczas liturgii. Zawsze należy przede Mszą zgłosić się do siostry Jolanty, aby nie podchodziło na raz dwie osoby.
 13. Przez parę najbliższych dni można w obydwu jarosławskich kinach oglądać piękny film o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa. Film rozpoczyna się historią objawień, jakich doświadczyła św. Małgorzata Maria Alacoque i dwunastoma obietnicami złożonymi przez Pana Jezusa tym, którzy czcić będą Jego Serce. Film fabularny obejmuje także czasy nam współczesne. Gorąco zachęcamy.
 14. Rozpoczęły się zapisy na organizowaną po raz ósmy z naszego Opactwa Ekstremalną Drogę Krzyżową.
 15. Służymy nieustannie pomocą w wypełnianiu PIT-ów – nawet gdy mamy tylko jedno źródło dochodu np. emeryturę. Umożliwi to przekazanie Opactwu jednego procenta podatku.Nie warto zwlekać.
 16. Nasze Siostry Benedyktynki ogłaszają nabór do Katolickiego Niepublicznego „Mikołajkowego Przedszkola” im. św. Jana Pawła II na rok szkolny 2020/2021 dla dzieci w wieku od 3-6 lat. Informacje szczegółowe w klasztorze i w internecie.
 17. I jeszcze list pasterski Metropolity… kliknij tutaj!
 18. … oraz informacja Ministra Zdrowia:  kliknij tutaj!
 19. Polećmy osoby dotknięte i zagrożone wirusem możnemu Patronowi: “Święty Michale, Archaniele…”.