1. Dzisiaj święcenia diakonatu w Odrzechowej, w Pakoszówce i w Rogach. Dziewięciu kleryków przygotowywało się do nich przez tydzień w naszym Opactwie.
 2. W sobotę święcenia kapłańskie w archikatedrze. Diakoni, którzy je przyjmą, rozpoczną dzisiaj wieczorem u nas swoje rekolekcyjne przygotowanie do tego szczególnego wydarzenia. Liczą na naszą modlitewną opiekę.
 3. W czerwcu śpiewana Litania do Najświętszego Serca codziennie przed wieczorną Mszą Świętą. Dzisiaj o 16:30.
 4. W tym tygodniu dodatkowo przygotowujemy się wieczorami na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela.
 5. Począwszy od jutra w robocze dni czerwca grupa pasjonatów ze Stowarzyszenia „Muzyka Dawna” będzie o 6:30 w naszym kościele animować śpiew godzinek do Bożego Serca.
 6. We wtorek wieczorem modlitwy do św. Michała Archanioła.
 7. W tym tygodniu przypadają też dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
 8. W piątek Msze Święte o 7:00, o 10:00, o 17:30 i o 22:00. Po wieczornej Eucharystii adoracja prowadzona przez wspólnotę Honorowej Straży Serca Pana Jezusa. Od 19:30 nabożeństwo o uzdrowienie. O 20:30 konferencja z życia duchowego, zakończenie przed północą.
 9. W sobotę u Panny Marii obchody Dnia Patrona Miasta bł. Michała Czartoryskiego OP. O 17:30 wspomnienia rodzinne. O 18:00 Msza Święta w intencji mieszkańców Jarosławia. O 20:30 koncert zespołu Exodus.
 10. Za tydzień – uroczystością Zesłania Ducha Świętego – zakończymy okres Komunii świętej wielkanocnej. Codziennie przed i podczas Mszy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc zadośćuczynić temu przykazaniu kościelnemu. Ponadto codziennie spowiedź od 9:00 do 11:00 i dodatkowa Msza Święta o 10:00.
 11. W ten sam dzień zbiórka do puszek dla poszkodowanych ulewnymi opadami deszczu w ostatnich tygodniach
 12. Kolegiata w dniach 15-22 listopada organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegółowe informacje na plakatach i na stronie parafialnej. Zapisy w zakrystii.
 13. W przedsionku prasa katolicka z ciekawymi artykułami.