1. Litania do Najświętszego Serca codziennie przed wieczorną Mszą Świętą, a przed ranną w dni robocze Godzinki o Sercu Jezusa.
 2. Jutro w liturgii wspominamy św. Brata Alberta Chmielowskiego
 3. W środę kończy się rok szkolny. Zachęcamy do spowiedzi przede wszystkim uczniów i nauczycieli, ale także inne osoby, które będą z nimi te dni bardzo osobiście przeżywać. W naszym kościele taka możliwość istnieje codziennie przed każdą Mszą Świętą oraz od 9:00 do 11:00.
 4. W czwartek Boże Ciało. Ks. Proboszcz zaprasza na uroczystą Mszę Świętą odpustową na placu przed Kolegiatą o godz. 10:00. Procesja przejdzie do Panny Marii. Gorąco zachęcamy do udziału w całej uroczystości w duchu wiary i miłości. Na cześć Pana Jezusa, który pójdzie wśród nas, jak chodził wśród mieszkańców Palestyny, starajmy się ozdobić okna mieszkań i sklepów, szczególnie przy trasie procesji.
 5. W naszym kościele w dzień Bożego Ciała Msze Święte o 7:30, o 11:30 i o 17:00. Po Mszy Świętej o 17:00 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy dla tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w procesji miejskiej.
 6. Prosimy o nie stawianie samochodów na trasie procesji.
 7. Przez następne dni oktawa Bożego Ciała, codziennie procesje połączone z wieczornym nabożeństwem o 17:30. W niedzielę godzinę wcześniej. Dopiero potem Msza Święta.
 8. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, a także młodsze już od najbliższego czwartku, aby mogły brać udział w procesjach przez cały tydzień oktawy.
 9. W Uroczystość Bożego Ciała o 19:00 w Rzeszowie wielki Koncert Ewangelizacyjny „Jednego Serca – Jednego Ducha”.
 10. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.
 11. Za tydzień i za dwa tygodnie o 16:00 w kościele Królowej Polski Msze Święte dla pieszych pielgrzymów na Jasną Górę.
 12. Także za tydzień oprawa muzyczna Mszy Świętej o 10:00 w wykonaniu Chóru Katedralnego z Gliwic.
 13. Po Mszy Świętej ojciec ośmioletniego Karola zbierze dar serca na kosztowną rehabilitacji syna.
 14. Nasze duchowe i zewnętrzne przygotowanie do procesji Bożego Ciała zawierzmy możnemu Patronowi: Święty Michale, Archaniele…