1. W związku z profanacją jaka miała miejsce w kościele w Słonnem w parafii Dubiecko, mając na uwadze, że w tradycji chrześcijańskiej sprofanowanym miejscom lub przedmiotom przez specjalny obrzęd pokutny trzeba przywrócić pierwotny charakter sakralny, Arcybiskup Metropolita Przemyski zarządził dzisiaj we wszystkich kościołach śpiew suplikacji „Święty Boże” i zachęca nas do przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej za ten czyn.
 2. Jutro święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 3. Pojutrze całonocna adoracja. Różaniec w intencji Ojczyzny w ramach nabożeństwa październikowego o 17:30.
 4. W piątek 1. listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Msza z Uroczystości także w czwartek wieczorem, po ostatnim październikowym różańcu. Msza Święta z procesją na starym i nowym cmentarzu w Jarosławiu o 14:00.
 6. Dzień wcześniej o 11:00 Msza Święta, otwarcie i poświęcenie najnowszego cmentarza i kaplicy przedpogrzebowej przy ul. Szczytniańskiej.
 7. 1. i 2. listopada każdy może zyskać odpust zupełny za siebie lub za zmarłych nawet bez nawiedzenia cmentarza. Należy w świątyni odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Warunkiem jest, jak wiemy, wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do sakramentu pojednania i pokuty (można wcześniej!) oraz przyjęcie Komunii sakramentalnej.
 8. Spowiadamy codziennie rano i wieczorem oraz dodatkowo od 9:00 do 11:00.
 9. W sobotę 2 XI Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte za zmarłych o 7:00, o 10:00 i o 17:30. Po wieczornej Mszy różańcowa procesja za zmarłych.
 10. W intencji dusz wypomnianych od następnej niedzieli śpiewamy codziennie wieczorem Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny ofiarując go np. za kogoś z bliskich zmarłych. Osoby wypisane na kartkach z wypominkami mają udział w naszych modlitwach nie tylko w dzień odczytania, ale we wszystkich modlitwach od momentu złożenia kartki, aż do końca tego miesiąca.
 11. Przez cały listopad zyskuje się odpust za pobożne nawiedzenie cmentarza pod zwykłymi warunkami. Od 1. do 8. listopada odpust jest zupełny, a w pozostałe dni cząstkowy.
  W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Naszym zmarłym nieśmy dar przyjętej Komunii Świętej oraz zyskanych odpustów.
 12. W piątek nie będzie nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne ani też adoracji prowadzonej przez Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 13. W pierwszą sobotę – w dzień zaduszny o 9:15 odbędzie się natomiast nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 14. W pierwszą niedzielę listopada odbędzie się parafialny Orszak Wszystkich Świętych z udziałem 40 postaci stylizowanych na najbardziej znanych świętych. Rozpoczęcie o godz. 15.15 na Rynku, na miejscu gdzie stała Kolegiata pod wezwaniem Wszystkich Świętych zakończenie w obecnej Kolegiacie p.w. Bożego Ciała.
 15. Dziś kwestujemy na rzecz naszego Studia Radiowego „Ave Maria”. W tygodniu na cmentarzach kwesty na różne zbożne cele – zawsze sprawdźmy kto i na co zbiera.
 16. W ostatnią niedzielę w całej Polsce dla potrzeb Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego miało miejsce liczenie osób przybywających do kościołów. Do naszej świątyni na cztery Msze Święte niedzielne przybyło w sumie 913 osób. Cieszymy się każdym z Was, prosząc jednocześnie o trzymanie ręki na pulsie własnych parafii.
 17. Całość ogłoszeń dostępna w formie papierowej w przedsionku