W nawiązaniu do starożytnego zwyczaju w Uroczystość Objawienia Pańskiego po Ewangelii ogłasza się uroczyście datę Wielkanocy i innych świąt ruchomych w bieżącym roku.

 

Drodzy Bracia i Siostry, Chwała Pana objawiła się wśród nas i będzie się objawiała zawsze, aż do Jego powtórnego przyjścia. W zmiennych kolejach naszego życia wspominamy wciąż na nowo i przeżywamy tajemnice naszego Zbawienia: Wiedzcie, najmilsi, że dzięki miłosierdziu Bożemu, tak jak zakosztowaliście radości narodzenia Pana naszego, Jezusa Chrystusa, tak i dziś oznajmiamy wam radość najbliższej Paschy – Zmartwychwstania naszego Pana i Boga. I tak:

  • Szóstego marca będzie Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu;
  • Dwudziestego pierwszego kwietnia z radością będziemy celebrować Paschę naszego Pana Jezusa Chrystusa.
  • Drugi czerwca to Wniebowstąpienie naszego Pana Jezusa Chrystusa.
  • Dziewiąty czerwca dzień Zesłania Ducha Świętego
  • Dwudziesty czerwca uroczysty obchód Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.
  • Pierwszego grudnia będzie pierwsza niedziela Adwentu naszego Pana Jezusa Chrystusa, któremu cześć i chwała na wieki wieków. W. Amen.
  1. W najbliższy czwartek Msza Święta w intencji Ojczyzny. Przewodniczy i słowo Boże głosi ks. prałat Marian Rajchel.
  2. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego.
  3. Za tydzień także zbiórka do puszek dla ciężko chorej Natalii z Jarosławia. Z przyczyn neurologicznych doznała niedowładu ciała oraz problemów ze słuchem i wzrokiem. Od lat jako wolontariuszka angażowała się w akcje dla wielu chorych dzieci, a dzisiaj, mając zaledwie 27 lat, sama znalazła się w ogromnej potrzebie. Zebrane środki będa przeznaczone na diagnostykę, leczenie, rehabilitację oraz zakup niezbędnego sprzętu.