1. Dzisiaj o 18:00 koncert pieśni maryjnych dedykowany naszym dobroczyńcom, a więc i każdemu, kto w niedziele rzuca datek na tacę. Czujmy się zaproszeni.
  2. Z inicjatywy modlitewnej Wspólnoty Matki Miłosierdzia, która działa przy naszym Opactwie od 14 lat, został w ostatnich dniach unowocześniony system prezentacji multimedialnej w naszym kościele. Efekty tego widzimy na własne oczy. W sposób dyskretny, aby zbytnio nie naruszać charakteru zabytkowego naszej świątyni, zostało w różnych miejscach rozmieszczonych sześć ekranów. Dopiero uczymy się wykorzystywać ich możliwości. Wspólnota złożyła jednocześnie dar finansowy z przeznaczeniem na pokrycie połowy kosztów tego przedsięwzięcia. Niech dobry Bóg wynagrodzi tak hojny dar. Brakującą kwotę chcemy uzupełnić z dobrowolnych ofiar zbieranych przez cały miesiąc grudzień, a szczególnie przez okres świąteczny na tacę.
  3. Msze Święte roratnie są odprawiane u nas w dni powszednie o godz. 6:00. Wbrew obawom przed rannym wstawaniem jest to bardzo piękne doświadczenie i warto go zakosztować.
  4. W piątek kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Do wspólnej modlitwy i refleksji zapraszają osoby represjonowane w tym okresie. O 17:30 Msza Święta, po niej program słowno-muzyczny, złożenie wiązanek przy pomniku bł. ks. Jerzego Popiełuszki i poczęstunek w Kawiarence Benedyktyńskiej.
  5. W sobotę – bez względu na pogodę – “Bieg dla życia” do Przemyśla. 
  6. W zakrystii opłatki, w Kawiarence Benedyktyńskiej świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Przyjmujemy również zamówienia na ciasta świąteczne.
  7. We wtorek wieczorem w kościele Królowej Polski zostanie zaprezentowany Apostolat Modlitwy i Postu za Kapłanów pod nazwą “Złota Róża”. Zapraszamy osoby chętne do udziału w tym spotkaniu.
  8. Dzisiaj na Rynku od 15:30 Dobroczynna Parada Moto Mikołaje.
  9. W przedsionku do zabrania tzw. „Koperta życia”. Jest ona przeznaczona przede wszystkim dla osób samotnych albo pozostających w ciągu dnia bez opiekuna. Zawiera ujednolicone informacje o stanie zdrowia, ważne dla służb ratunkowych. Weźmy dla siebie albo dla znajomych.
  10. Na koniec poprośmy szczerze św. Michała Archanioła o pomoc w adwentowej walce z nałogami i nietrzeźwością: „Święty Michale Archaniele…”.