W dniach 25-26 kwietnia 2019 r., w naszym Domu odbyło się spotkanie formacyjne dla kapłanów z roczników święceń 1997, 1999, 2001, 2003 oraz księży z innych roczników święceń, którzy nie mogli uczestniczyć we wcześniejszych spotkaniach.

Spotkanie rozpoczęło się wizytą abpa Adama Szala, który skierował do zgromadzonych księży słowa wdzięczności i zachęty do podejmowania działań duszpasterskich na terenie naszej archidiecezji. Spotkania formacyjne mają formę wielowątkową, dlatego też kapłani mają okazję wsłuchiwać się w różnego rodzaju treści. Tym razem treści te przekazali: ks. Marek Wasąg ze Wspólnoty Miłości Miłosiernej w Polańczyku, ks. Mateusz Rutkowski, moderator Szkoły Nowej Ewangelizacji im. św. Jakuba Apostoła, ks. Stanisław Haręzga, który mówił o inicjatywie biblijnej odnowi parafii, natomiast o duszpasterstwie chorych mówił ks. Marcin Hunia. Ważnym aspektem spotkania, był temat związany z pracą z rodzicami przygotowującymi swoje dzieci do I Komunii Świętej.

Spotkania w ramach formacji kapłańskiej to także dla księży czas, aby spotkać się w ramach swoich roczników, porozmawiać o swoich doświadczeniach duszpasterskich, a także objąć modlitwą tych, którzy pracują poza archidiecezją przemyską.