1. Dzisiaj Msze Święte według niedzielnego porządku – nowenna o 16:45.
 2. Rozpoczynamy tzw. Biały Tydzień – oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Codziennie przed wieczorną Mszą Świętą nowenna do Bożego Miłosierdzia. W środę będzie ona połączona z nowenną maryjną. W czasie oktawy codzienne adoracyjne spotkania ze Zmartwychwstałym przy opustoszałym grobie.
 4. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski. Msza wieczorna o kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 5. Z kolei w sobotę i w niedzielę w Jarosławiu będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na Hospicjum nad Sanem pod nazwą „Jarosławskie Pola Nadziei”. Oznakowani wolontariusze: w sobotę przed sklepami, a w niedzielę przed kościołami będą zbierać pieniądze. W podzięce za złożoną ofiarę będą rozdawali żonkile.
 6. W sobotę w Przemyślu, odbędzie się „Marsz Świętości Życia”. Początek Mszą Świętą o 16.30 w Archikatedrze.
 7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego i początek Tygodnia Miłosierdzia. Wielkie uroczystości w Łagiewnikach i odpust na Kolonii Oficerskiej.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w ostatnim czasie w przygotowanie Liturgii oraz Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 9. Ks. Marianowi dziękujemy za cykl kazań pasyjnych. Ks. Rafałowi za dekoracje. Ks. Michałowi za liturgię. Ks. Stanisławowi za wierność konfesjonałowi.
 10. Osobom związanym ze Stowarzyszeniem „Muzyka Dawna” dziękujemy po raz kolejny za niezwykłe śpiewy wielkiego tygodnia.
 11. Grupie wiernych wolontariuszy za siódmą już Podkarpacką Ekstremalną Drogę Krzyżową.
 12. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty i dekoracje.
 13. Wszystko to pomagało nam przeżywać z Jezusem najważniejsze dni Jego ziemskiego życia.
 14. Dziękujemy za niezwykle liczny Wasz udział w celebracjach wielkiego tygodnia.
 15. Dziękujemy wszystkim gorąco za wsparcie przez te dni poprzez ofiary składane na tacę a przeznaczone na prace remontowo-budowlane. Dziękujemy także za ofiary na ten cel przekazywane indywidualnie, na konto lub przez Siostrę Zakrystiankę.
 16. Bóg zapłać wszystkim za wszystko, a w tym wszystkim: niech będzie Bóg uwielbiony.
 17. W ramach świątecznego wypoczynku pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.
 18. Jeszcze tylko przez kilka dni można przekazywać 1 procent od swego podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego w tym także naszego Ośrodka. Niech dobry Bóg wynagrodzi trud pani Haliny, która niezwykle ofiarnie pomaga u nas rozliczać podatek dochodowy.
 19. Drodzy Bracia i Siostry życzymy Wam błogosławionych i spokojnych świąt Wielkanocnych. Niech Chrystus Zmartwychwstały napełni Wasze serca radością i pokojem, niech umocni wiarę i pomoże z nadzieją patrzeć w przyszłość.
 20. Niech nasze świętowanie Zmartwychwstania Chrystusa będzie wolne od zakusów Złego Ducha: „Święty Michale Archaniele…”