1. Dzisiaj rozpoczynamy wielki tydzień, dla chrześcijan najważniejszy tydzień całego roku. Treść obfitych ogłoszeń znajdziemy wydrukowaną w przedsionku.
 2. Dziękujemy pani Gąsior z Malenisk za przepiękną palmę – przygotowaną na tę jedną niedzielę roku.
 3. Jutro wieczorem modlitwy o rychłą beatyfikację Służebnicy Bożej Anny Jenke.
 4. We wtorek spowiedź parafialna w Kolegiacie i równolegle w kościele Bożego Miłosierdzia. We środę u Ojców Reformatów i równolegle w kościele Królowej Polski. My spowiadamy tak, jak zawsze czyli od 9:00 do 11:00 oraz przed rozpoczęciem każdej Mszy Świętej.
 5. Zapraszamy dziś na ostatnie Gorzkie Żale o godz. 16:00.
 6. Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w rekolekcjach w swoich parafiach trzy medytacyjne wieczory w naszym Opactwie począwszy od jutra.
 7. Cały Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze i inne media.
 8. Koniec Wielkiego Postu to sposobna okazja, aby zadbać o krzyże – symbol naszej wiary i nadziei. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy, będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie wysprzątane.
 9. Trzy dni paschalne rozpoczynają się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Nie są to dni przygotowania, ale już sam obchód Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana.
 10. W Wielki Czwartek przeżywać będziemy pamiątkę Ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa.
 11. Rano w Wielki Czwartek o 10:00 w Katedrze w Przemyślu Msza Święta Krzyżma, która jest szczególnym znakiem jedności kapłanów. Przewodniczy jej Arcybiskup Metropolita, koncelebrują Księża Biskupi i księża z całej archidiecezji.
 12. O godz. 18:00 w naszym kościele Msza Święta Wieczerzy Pańskiej z komunią świętą pod dwiema postaciami. Kapłani w czasie tej Mszy odnawiają swoje przyrzeczenia kapłańskie. Potem przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do 22:00 prowadzona najpierw przez Straż Honorową, a następnie przez Wspólnotę Matki Miłosierdzia.
 13. W wielki piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast wyłącznie jeden posiłek do syta i dwa lekkie, czyli post ścisły dotyczy wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60. Rodzice winni zatroszczyć się, aby również młodsi, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty.
 14. Zachęca się do zachowania postu od pokarmów mięsnych także w Wielką Sobotę, aby dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania.
 15. W wielki piątek o godz. 17:30 droga krzyżowa. Jeżeli będzie dobra pogoda, gromadzimy się obok bramy wjazdowej, aby przejść nią wzdłuż obwarowań. W przeciwnym razie pomodlimy się w świątyni. Później Liturgia Męki Pańskiej i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Adoracja do 22:00 podobnie jak we czwartek.
 16. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.
 17. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w naszym kościele o godz. 10:00, 12:00 i 14:00.
 18. Obrzędy wielkosobotnie rozpoczniemy o godz. 19:00. Proszę przynieść świece.
 19. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rezurekcja o 6:00 rano. Kolejne Msze Święte o 10:00, o 11:30 i o 17:00.
 20. Ofiary składane na tacę przez cały okres świąteczny przeznaczymy na kontynuację prac remontowo-budowlanych. Wszystkim darczyńcom „Bóg zapłać”.
 21. Szkolne Koło Wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 4 prowadzi dzisiaj przed naszym kościołem Kiermasz Wielkanocny. Zachęcamy do skorzystania. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na operację serca Gabrysi Dzimira. Koszt operacji, od której zależy jej życie, a która planowana jest na lipiec, to 4 miliony złotych.
 22. W tych świętych dniach niech nas chroni możny Patron: „Święty Michale, Archaniele…”