1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa Jezusa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).
 2. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia Chrześcijańskiego obchodzony pod hasłem: „Miłosierni Miłosierdzia dostąpią”. Celem tego tygodnia jest budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich, refleksja nad tematem miłosierdzia czynionego na co dzień i zachęta do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia.
 3. Dzisiaj przed kościołami prowadzona jest zbiórka pod hasłem „Jarosławskie Pola Nadziei” z przeznaczeniem na Hospicjum nad Sanem. W podzięce za złożoną ofiarę wolontariusze rozdają żonkile.
 4. Relikwie Apostołki Miłosierdzia św. Siostry Faustyny są wystawione na ołtarzu Matki Bożej Ostrobramskiej. Po błogosławieństwie można podejść tam, aby indywidualnie te relikwie uczcić.
 5. Wspólnota Matki Miłosierdzia poprowadzi dzisiaj u nas o 15:00 Godzinę Miłosierdzia. Następnie godzinna adoracja w milczeniu.
 6. Przypominamy o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem. U nas Koronka w każdy poniedziałek oraz w ciągu białego tygodnia i przez cały listopad.
 7. Jutro całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z Różańcem w ręku. O 17:30 Msza Święta za Ojczyznę oraz Różaniec Fatimski. O 21:00 konferencja ascetyczna, po niej Godzina Święta, a o 23:00 Eucharystia z homilią. Zakończenie ok. 5:00 nad ranem.
 8. Jutro i pojutrze na jarosławskim rynku Dni Ogrodów i Święto Kwiatów.
 9. We wtorek dzień imienin ks. bpa Mariana Rojka. Modlimy się w intencji tego szczególnego przyjaciela naszego Opactwa i jego odpowiedzialnej posługi w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Będzie to też uroczystość św. Wojciecha przeniesiona z racji wielkiego tygodnia.
 10. W środę św. Józefa, rzemieślnika. O 17:30 w połączeniu z nowenną rozpoczęcie nabożeństw majowych. Będą one sprawowane codziennie o tej godzinie, a w niedziele i święta godzinę wcześniej.
 11. W środę i czwartek odbędą się u nas rekolekcje dla czcicieli Serca Jezusowego prowadzone przez ojca sercanina. Zapraszamy.
 12. W czwartek Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do umieszczenia flag narodowych na naszych domach.
 13. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta codziennie przed Eucharystią oraz dodatkowo w dni powszednie od 9:00 do 11:00.
 14. W pierwszy czwartek Komunia Święta pod dwiema postaciami.
 15. W piątek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski głównej Patronki naszej Ojczyzny i naszej Archidiecezji. Jest to także dzień modlitwy w intencji Polonii. Msze Święte w naszym kościele w porządku niedzielnym. Nabożeństwo majowe o 16:30. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 16. Po Mszy wieczornej adoracja prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ, a od 19:30 nabożeństwo o uwolnienie i uzdrowienie wewnętrzne. Ostatnia Msza ok. 22:00.
 17. Jarosławskie obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja {1791} rozpoczną się w kościele Królowej Polski Mszą Świętą odpustową o godz. 11:00.
 18. W sobotę od 9:15 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
 19. Za tydzień niedziela adoracyjna i początek Tygodnia Biblijnego.
 20. Owoce Świąt i Oktawy Wielkanocy zawierzmy Świętemu Patronowi… „Święty Michale Archaniele…”