1. Wraz z dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w liturgii oficjalnie okres Bożego Narodzenia. Kolędy na zakończenie Mszy Świętej, niekiedy na liturgiczne przygotowanie darów oraz w czasie nabożeństw i w naszych domach, śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.
 2. Od jutra rozpoczynamy tzw. okres zwykły. Kościół nie obchodzi w nim jakiejś szczególnej tajemnicy Chrystusa, ale rozważa misterium Pana w całej pełni, a czyni to zwłaszcza w każdą niedzielę.
 3. Jutro obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych licznych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom. Wykorzystajmy także ten dzień, aby modlić się i rozmawiać z troską i odpowiedzialnością o milionach ludzi opuszczających z różnych przyczyn swoje domy i kraje.
 4. Pojutrze wieczorem modlitwy o rychłą beatyfikację Służebnicy Bożej Anny Jenke.
 5. W piątek rozpoczniemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zostanie on poprzedzony Dniem Judaizmu w Kościele Katolickim.
 6. W sobotę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej archidiecezji, fundatora naszych ołtarzy – głównego, Matki Bożej, Chrztu Chrystusa, ambony, organów oraz chrzcielnicy. Uczcimy Jego relikwie.
 7. W sobotę od 11:00 i w niedzielę od 16:00 w MOK-u Festiwal Kolęd i Pastorałek.
 8. Przypominamy o możliwości przekazywania w najbliższych miesiącach naszemu Ośrodkowi Kultury i Formacji Chrześcijańskiej w Jarosławiu jako organizacji pożytku publicznego jednego procenta podatku za rok 2018. W tym roku zmienia się sposób rozliczania PIT-ów. Szczegóły przypomnimy za miesiąc, gdy ta nowa możliwość pojawi się w internecie.
 9. Dom Ulgi w Cierpieniu przy ulicy Sanowej organizuje osiem spotkań formacyjnych dla swoich wolontariuszy i dla wszystkich zainteresowanych obsługą chorych. Spotkania we środy po Mszy Świętej o 17:30.
 10. Ogólnopolskie Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców “Talent” oddział w Jarosławiu zaprasza w najbliższy czwartek o 17:30 na Mszę Świętą i spotkanie w bibliotece naszego Opactwa. Duszpasterstwo skierowane jest do osób odpowiedzialnych za kształt życia gospodarczego w Polsce: przedsiębiorców, menedżerów, osób odpowiedzialnych za kierowanie zespołami pracowników, przywódców i działa w całej Polsce. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytania dotyczące etyki w biznesie, pogłębiania znajomości społecznej nauki Kościoła i modelu “moralnego menedżera” to zapraszamy. Więcej informacji stronie duszpasterstwotalent.pl
 11. Dziś po każdej Mszy św. ofiarą do puszek możemy wesprzeć Natalię z Jarosławia, o której szczegółowo mówiliśmy przed tygodniem. Potrzebne są środki na leczenie i szerszą diagnostykę oraz na sprzęt rehabilitacyjny. Po zebraniu zostaną dokładnie rozliczone.
 12. Bardzo dziękujemy za ofiary składane w okresie świątecznym na potrzeby naszego Ośrodka. Dzięki wspólnotowej ofiarności, dzięki indywidualnym dobrodziejom oraz dobrym doradcom z nadzieją patrzymy w czekającą nas wymagającą przyszłość.