1. Dzisiaj u Panny Marii początek czterdziestogodzinnego nabożeństwa eucharystycznego.
 2. Jutro świętego Kazimierza – królewicza.
 3. We wtorek o 17:30 nabożeństwo wotywne do św. Michała Archanioła.
 4. Za dwa dni Środa Popielcowa i początek wielkiego postu. O tym pięknym czasie więcej piszą czasopisma katolickie dostępne w naszym przedsionku.
 5. U nas Msze Święte z posypaniem popiołem o 7:00, o 10:00 i po nowennie maryjnej o 17:30. Taca na Dom Ulgi w Cierpieniu św. Jana Pawła II prowadzony przez ks. Franciszka Rząsę przy ul. Sanowej.
 6. W tym dniu zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu jako znaku łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.
 7. W Środę Popielcową – specjalny post: przypominamy, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy (jeden posiłek do syta i dwa lekkie), obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Rodzice winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty.
 8. Przypominamy, że w Opactwie Spowiedź Święta codziennie od 9:00 do 11:00.
 9. Dzisiaj inaugurujemy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Cały Wielki Post przeżywamy podejmując różnego rodzaju umartwienia. Wiele osób rezygnuje w tym czasie z picia alkoholu czy palenia tytoniu. Trzeba dawać  świadectwo, że życie bez alkoholu może być radosne i szczęśliwe oraz przypominać, że są wśród nas niepijący, którzy traktują poważnie Wielki Post, Kościół i swoich braci. Abstynencję od alkoholu w czasie wielkiego postu ofiarujmy za tych, którzy sobie z tym nałogiem nie radzą.
 10. W pierwszy czwartek marca wieczorem spotkanie Straży Honorowej Serca Pana Jezusa.
 11. W piątek ogólnomiejska droga krzyżowa: początek o 19:30 z parkingu przed kościołem Królowej Polski.
 12. Będzie to także Dzień Kobiet – dobra okazja, aby – komplementem, kwiatem, małym prezentem i modlitwą – podziękować naszym Paniom za wszystko: docenić ich codzienny trud oraz niepowtarzalne zalety.
 13. We wszystkie piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o 17:30, a w każdą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16:00. Za obydwa nabożeństwa zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Podobnie we wszystkie piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy: „O dobry i najsłodszy Jezu…”.
 14. Za tydzień wieczorna Msza Święta w intencji Ojczyzny.
 15. Jedno z przykazań kościelnych brzmi: „w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach”. Nie ma wątpliwości, że takim okresem jest czas wielkiego postu. Dotyczy to wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.
 16. Zgodnie z zachętą Księdza Arcybiskupa przypominamy, że przy Kolegiacie zostało powołane Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące. Zachęcamy młodzież klas ósmych oraz klas trzecich gimnazjów, stojącą przed decyzją wyboru szkoły średniej, do skorzystania z tej oferty.
 17. Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jarosławiu w niedzielę za tydzień od 11:00 do 14:00 zaprasza Rodziców i dzieci z oddziałów przedszkolnych i zerowych na Dzień Otwarty Szkoły przy ul. Jana Pawła II 26.
 18. Pomódlmy się teraz o wielkopostną trzeźwość dla nas wszystkich: „Święty Michale, Archaniele…”