1. W tym tygodniu przypada tzw. „tłusty czwartek”. Kawiarenka Benedyktyńska przyjmuje zamówienia na dowolny dzień, dowolnej ilości pączków i innych tradycyjnych wypieków przedpościa.
  2. W ten sam dzień całonocna adoracja: o 17:30 Msza Święta, po niej Krucjata Różańcowa za Ojczyznę i modlitwy Wspólnoty błogosławionego Księdza Jerzego; o 21:00 Apel Jasnogórski, konferencja ascetyczna i wspólna Godzina Święta. O 23:00 Msza Święta z homilią. Zakończenie o 5:00 nad ranem.
  3. W tym tygodniu także comiesięczne dni odnowy wewnętrznej: pierwszy piątek i sobota miesiąca.
  4. W pierwszy piątek modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne: Po wieczornej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prowadzona przez członków Straży Honorowej. Od 19:30 przejmą prowadzenie osoby doświadczone w modlitwach o uzdrowienie, potem katecheza i Msza Święta na zakończenie.
  5. W sobotę od 9:15 maryjne nabożeństwo pierwszosobotnie.
  6. Także w sobotę o godz. 15:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbędzie się Koncert Charytatywny na rzecz Natalii Skorupka. Cegiełki będące jednocześnie wejściówkami na koncert można nabyć w siedzibie Koła Polskiego Związku Niewidomych w Jarosławiu ul. Przemyska 15 lub bezpośrednio przed wejściem na koncert.
  7. W niedzielę za tydzień od godz. 11:00 u Panny Marii lokalne obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych połączone z dwukilometrowym biegiem ulicznym.
  8. Urząd Miasta zaprasza do Sali Lustrzanej w Kamienicy Attavantich na wtorek na 17:00 na warsztaty o zanieszczyczeniu powietrza, a na środę na 18:00 na spotkanie Burmistrza z mieszkańcami dzielnicy nr 1.
  9. Dzisiaj składka do puszek na jarosławskie studio radiowe “Ave Maria”.
  10. Radio można też wskazywać jako cel szczegółowy jednego procenta podatku. Pomagamy w tym wypełniając lub sprawdzając w naszym biurze PIT-y. W dni robocze między godziną 9:00 a 15:00.
  11. W czasopiśmie Niedziela ciekawe artykuły m. in. o odbieraniu dzieci rodzicom w Norwegii, o siostrze zakonnej, która pracowała dla sześciu papieży i o siostrach benedyktynkach we Włoszech.