1. Maryjne nabożeństwa majowe do piątku, potem czerwcowe dla Serca Pana Jezusa.
  2. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przed tą uroczystością – jutro, pojutrze i popojutrze – obchodzone są w kościele dni modlitw o urodzaje i Boże błogosławieństwo (tzw. Dni krzyżowe).
  3. Dzisiaj o 20:00 w naszym Domu Rekolekcyjnym alumni piątego roku przemyskiego Seminarium Duchownego rozpoczną tygodniowe rekolekcje przed święceniami diakonatu. Tydzień później – rok starsi – przed święceniami kapłańskimi. Rekolekcje odprawiają w pełnym milczeniu – nie nawiązujmy zatem z nimi niepotrzebnych rozmów. Ogarnijmy ich już od teraz modlitewną opieką.
  4. W środę u nas całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z Różańcem w ręku. O 17:30 Majówka z nowenną, Msza Święta i pierwszy  w tym roku Różaniec Fatimski po parku, o 21:00 konferencja ascetyczna, po niej Godzina Święta, a o 23:00 Eucharystia z homilią. Zakończenie o 5:00 rano.
  5. W piątek początek nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego.
  6. W sobotę od 9:15 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
  7. 1 czerwca – Dzień Dziecka – impreza miejska w parku od 12:00.
  8. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła pomagamy finansowo naszemu Radiu Ave Maria. Bóg zapłać za składane ofiary.
  9. Kolegiata w dniach 15-22 listopada organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegółowe informacje na plakatach i na stronie parafialnej. Zapisy w zakrystii.
  10. Za tydzień na Rynku o 12:30 rozpocznie się impreza mająca na celu poszanowanie zwierząt. Szczególnie zaproszeni są na nią właściciele psów. Zakończenie piknikiem na terenie Opactwa. Warunki udziału na plakacie, na ulotkach i w internecie.
  11. Świętemu Patronowi polecajmy ciężko chorą Europę: “Święty Michale…”.

Słowo Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski przed wyborami
do Parlamentu Europejskiego

Drodzy Siostry i Bracia,

W niedzielę 26 maja br. we wszystkich państwach tworzących Unię Europejską odbędą się wybory do jej Parlamentu. Od wyników tych wyborów będzie zależał nie tylko kształt polityczny, ale także duchowy Unii Europejskiej.

Polska należy do Unii od 2004 roku. Stało się to również dzięki osobistemu zaangażowaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, który w członkostwie naszego państwa w tej instytucji dostrzegał nie tylko szansę na rozwój Polski pod względem materialnym i cywilizacyjnym, ale również szansę dla Unii, która będzie mogła czerpać z duchowego skarbca naszej Ojczyzny. W konsekwencji przed Europą otworzy to – jak często głosił to Papież – możliwość oddychania obydwoma płucami, a przez to trwania przy jej chrześcijańskich korzeniach.

Jeszcze na kilka lat przed wstąpieniem Polski do Unii, dnia 3 czerwca 1997 roku Jan Paweł II w obecności pięciu prezydentów państw Europy Środkowej i Wschodniej mówił w Gnieźnie: „Bez Chrystusa nie można budować trwałej jedności. Nie można tego robić, odcinając się od tych korzeni, z których wyrosły narody i kultury Europy i od wielkiego bogactwa minionych wieków. Jakże można liczyć na zbudowanie «wspólnego domu» dla całej Europy, jeśli zabraknie cegieł ludzkich sumień wypalonych w ogniu Ewangelii, połączonych spoiwem solidarnej miłości społecznej, będącej owocem miłości Boga?”

Mając na uwadze to papieskie nauczanie, lepiej możemy zdać sobie sprawę z tego, jak wielka odpowiedzialność na nas spoczywa w obecnym momencie naszej najnowszej historii. Dlatego bardzo zachęcamy Was, Drodzy Siostry i Bracia, do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem.

Modląc się do Boga – za wstawiennictwem świętych Patronów Europy i Polski – o dobrą przyszłość Europy, a także o dobrą przyszłość naszej Ojczyzny, z serca Wam błogosławimy w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Jasna Góra, 2 maja 2019 roku