1. Jutro wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i jednocześnie Międzynarodowy Dzień Chorego zainicjowany przed laty przez św. Jana Pawła II. O 10:00 w Kolegiacie Msza Święta z sakramentem namaszczenia chorych pod przewodnictwem naszego Metropolity. Modlitewne spotkanie zakończy się adoracją z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na sposób udzielanego w Lourdes.
  2. W czwartek święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  3. Będzie to także dzień wspomnienia św. Walentego. Ten święty biskup i męczennik z III wieku od średniowiecza był wzywany jako orędownik podczas ciężkich chorób, zwłaszcza nerwowych i epilepsji. Pod koniec XV wieku papież Aleksander VI ogłosił go patronem zakochanych. Trwający od ponad pięciuset lat zwyczaj wraz z angielskimi kolonistami trafił do Ameryki, by po wiekach w postaci zeświecczonej i skomercjalizowanej wrócić do Europy. Od pewnego czasu również w Polsce jest wykorzystywany bardzo merkantylnie przez handlowców i usługodawców dla zwiększenia obrotów. Natomiast być zakochanym w Panu Bogu, we współmałżonku, w kandydacie do założenia wspólnej rodziny jest czymś pięknym – szczególnie mimo upływu wielu lat. Polecajmy zatem opiece św. Walentego wszystkich zakochanych i miłości spragnionych. Jest to także dzień czystości przedmałżeńskiej.
  4. W piątek 43. rocznica śmierci Służebnicy Bożej Anny Jenke. Specjalne modlitwy o jej beatyfikację.
  5. Wydział Duszpasterski naszej Kurii i Dzieło Biblijne zapraszają na warsztaty biblijne: „Słowa Boga są Duchem i Życiem”. Warsztaty adresowane są do wszystkich, którzy zainteresowani są lekturą Biblii celem pogłębienia własnej formacji biblijnej. Warsztaty odbędą się w najbliższą sobotę, 16 lutego od godz. 10:00 do 14:30 w naszym Opactwie. Nie jest wymagane wcześniejsze zgłoszenie.
  6. Jak co roku będziemy prosić o przekazywanie na rzecz Ośrodka Kultury i Formacji Chrześcijańskiej w Jarosławiu “jednego procenta” podatku za rok 2018. Warto z tym poczekać jeszcze kilka dni. Od 15 lutego Ministerstwo Finansów udostępni w internecie PIT każdego z nas. Zaglądamy tam tylko, upewniamy się, że nie ma pomyłek i juz nic wiecej nie trzeba będzie robić. Jeżeli byliśmy wpisani w roku ubiegłym jako odbiorca “jednego procenta” to będziemy nadal. Można jednak będzie dokonywać korekt: wprowadzać jednoroczne ulgi i odpisy podatkowe, zmieniać beneficjentów czy wskazywać szczegółowe cele. Od 15 lutego do końca kwietnia będziemy w dni powszednie pomagać zaglądać do internetowych PITów, oceniać ich prawidłowość i dokonywać korekt.