1. Wielkanoc już za trzy tygodnie. Pora nasilić nasze duchowe przygotowania.
 2. Wczoraj zakończyliśmy SIÓDMĄ edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Z naszego Opactwa w piątek o 21:00 wyruszyło 633 osoby, w tym: do Grobu Pańskiego w Przeworsku – ok. 250; do Kaplicy Męki Pańskiej w Archikatedrze w Przemyślu ok. 100; do Sanktuarium Męki Pańskiej w Kalwarii Pacławskiej (dwoma trasami po 60 i 80 km) ok. 70; i po kilkadziesiąt osób do Leżajska, do Lubaczowa, do Hermanowej, Wielkich Oczu. Wokół Jarosławia do Panny Marii 83 osoby (33 km.). Dla jednych droga trwała dziesięć godzin dla innych dwadzieścia. Nocą, w zimnie i błocie, ale blisko siebie i Jezusa. Dziękujemy Panu Bogu za to piękne i niecodzienne doświadczenie. Dziękujemy wielu osobom zaangażowanym w to dzieło – niektórzy od samego początku.
 3. Dzisiaj czwarta Niedziela Wielkiego Postu, zwana „L[a]etare” (Radujcie się). Kościół cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych i łask płynących z Chrztu i Eucharystii. W tradycji rzymskiej jest to „Niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami, a Papież złotą różę ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.
 4. Zapraszamy dzisiaj o 16:00 na Gorzkie Żale, a w piątek na Drogę Krzyżową o 17:30.
 5. We wtorek o 17:30 nabożeństwo wotywne do św. Michała Archanioła.
 6. W ten sam dzień od 20:00 Marsz Różańcowy Światła spod Starostwa na Rynek. Okazją będzie kolejna rocznica śmierci św. Jana Pawła II Honorowego Obywatela Jarosławia. Przynosimy ze sobą lampiony lub znicze.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź.
 8. W pierwszy czwartek wieczorem spotkanie Straży Honorowej Serca Pana Jezusa.
 9. W pierwszy piątek zapraszamy na czuwanie z modlitwą. Po Eucharystii wieczornej adoracja prowadzona przez wspólnotę Honorowej Straży. Od 19:30 nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie transmitowane także przez nasze radio. O 20:30 katecheza, ok. 22:00 Eucharystia.
 10. W sobotę od 9:15 maryjne nabożeństwo pierwszosobotnie.
 11. Dzisiaj, pojutrze i popojutrze w jarosławskim kinie IKAR o 19:00 najnowszy film fabularny o św. Siostrze Faustynie.
 12. Dwie strony o tym filmie w dzisiejszym “Gościu niedzielnym”, w “Niedzieli” – o papieskim proroctwie Ildefonsa Gałczyńskiego z 1939 roku.
 13. Dzisiaj przy wyjściu wspieramy działalność jarosławskiego studia radiowego „Ave Maria”. Dziękujemy szczodrym ofiarodawcom. Za tydzień niedziela adoracyjna.
 14. Kawiarenka Benedyktyńska przyjmuje zamówienia na wypieki świąteczne m.in. mazurki, serniki, makowce, pomarańczowce i inne.
 15. Wszystkich, którzy rozliczają się z Urzędem Skarbowym zachęcamy do przekazania 1 % swojego podatku na rzecz Opactwa – służymy też pomocą w wypełnianiu PIT-ów.
 16. O wielkopostne nawrócenie dla nas wszystkich i dla bliskich nam osób: „Święty Michale Archaniele…”.