1. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Każdego dnia wspierać będziemy duchowo powołanych do szczególnej służby Bożej i modlić się o dar nowych, świętych powołań. Szczególnie dramatyczna sytuacja dotknęła zakony żeńskie. Nowicjaty świecą pustkami, a potrzeby różnorakiej posługi sióstr raczej rosną niż maleją. Modląc się w tym tygodniu miejmy zatem na myśli przede wszystkim nasze dzieci, wnuki i krewnych oraz nasze siostry benedyktynki.
  2. Wychodząc z kościoła wesprzemy dzieło ojców kapucynów na Białorusi.
  3. Na nabożeństwa majowe zapraszamy w dni powszednie o 17:30. W niedzielę godzinę wcześniej.
  4. W środę to nabożeństwo połączymy z nowenną maryjną oraz z modlitwami o beatyfikację służebnicy Bożej Anny Jenke.
  5. W czwartek święto Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
  6. Jutro od 10:00 pielgrzymka diabetyków do Kolegiaty.
  7. Kolegiata zaprasza także w przyszłą niedzielę na 9:30 na odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej ks. Abpowi Ignacemu Tokarczukowi.
  8. I trzecie ogłoszenie z Kolegiaty: Ruszają zapisy na kolejny rok Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego. To jedyne takie liceum w powiecie. Oferuje naukę na jedną zmianę, nowatorskie kierunki, indywidualną opiekę dla uczniów w kameralnych klasach i przyjaznej atmosferze. Więcej informacji katolik-jaroslaw.pl i na portalach społecznościowych. Zapraszamy!
  9. Centrum Edukacji Ekologicznej w Chmielniku k. Rzeszowa zaprasza na dni otwarte Branżowej Szkoły z internatem o specjalizacji rolnictwo ekologiczne – szczegóły na plakacie.
  10. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zachęca do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie. 15 maja mija termin.
  11. Prośmy Świętego Patrona, aby chronił przed zakusami Złego powołania budzące się w sercach dzieci i młodzieży: “Święty Michale…”